Zula Nasıl İndirilir ? (Detaylı Anlatım)

Bu yazıda Zula oyununu bilgisayarınıza güvenli bir şekilde nasıl indireceğinizi ve oyunu oynayabilmek için yapmanız gereken diğer bütün kurulum adımlarını anlatacağız. Eğer bir hata ile karşılaşırsanız diğer yöntemi deneyebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere son yılların en çok oynanan yerli yapım oyunlardan biri hatta oyunun mmofps türündeki ilk yerli yapım oyun olduğunu söyleyebiliriz. Peki Zulayı bilgisayarımıza en güvenli yoldan nasıl indireceğiz ?

Başlamadan önce şu hatırlatmayı yapalım. Oyunu steam üzerinden indirmek isteyipte steamda bulamamış olabilirsiniz. Zulanın yapımcıları ile Steam arasında yaşanan sözleşme ihlali nedeniyle şuan oyun Steam üzerinden kaldırılmış durumda. O yüzden sadece aşağıda anlattığım iki yol üzerinden güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Bağlantı Probleminiz Varsa ->

Eğer internetinizde bağlantı problemleri veya hız düşüklüğü yaşıyorsanız burada anlattığım yöntem sizin için daha güvenli olacaktır.

  1. Buradaki linkte vermiş olduğumuz kurulum yöneticisi bilgisayarımıza indiriyoruz.
  2. Rar dosyasınından dosyamızı çıkarıyoruz.
  3. Herhangi bir firewall engeline takılmamak için ‘zulasetup.exe’ dosyasını yönetici olarak çalıştırıyoruz.
  4. Gelen talimatları ve kullanım sözleşmesini onaylayıp oyunu kurmaya başlıyoruz.

Kurulum yöneticisinin yararı internet bağlantını problemleri oluştuğunda kurulum yöneticisi indirmeyi iptal etmez. Erişim tekrar sağlandığında kaldığı yerden indirmeye devam eder. Bu sayede oyun dosyalarını tekrar tekrar indirmek zorunda kalmazsınız.

Bağlantı Probleminiz Yoksa ->

Bağlantı probleminiz yoksa aşağıda verdiğimiz yolu izleyerek kurabilirsiniz.

  1. Burada vermiş olduğumuz link üzerinden 2 GB’lık oyun dosyalarını indiriyoruz. Yine yukarıda olduğu gibi exe halinde inecektir ancak oyunun bütün dosyaları içinde yer alıyor.
  2. İndirme tamamlandıktan sonra ‘zula_full_Setup.exe’ uygulamasını açıyoruz.
  3. Kurulum talimatlarını takip ederek oyunu kuruyoruz.

Bu yöntem ile oyunu tarayıcınız üzerinden indirebilirsiniz. Ancak yukarıda dediğimi gibi eğer bir baplantı problemi yaşarsanız Tarayıcınız kısa bir süre sonra indirmeyi iptal edecek ve oyunu yeniden indirmeniz gerekecektir. Eğer bir hata alırsanız yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Oyunu kurduktan sonra öncelikle oyuna kayıt olmanız gerekiyor. Zaten oyunun açılış arayüzünde kayıt olmanız için gereken yönlendirmeler yer alıyor. İyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir