Xiaomi Redmi Note 5 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi kullanıcılarının merakla beklediği Xiaomi Redmi Note 5 ilk kez görüntülendi. Kusursuz ekran oranı ve düşük fiyatıyla daha şimdiden olumlu yorumlar almaya başladı.

 Xiaomi Redmi Note 5 Özellikleri

Cihazın ekranı 18:9’luk bir ekran oranına sahip, kullanıcı deneyimini ve özellikle de kullanıcıların tek elle daha rahat mesaj yazabilmesini sağlayan bu tasarım oldukça güzel görünüyor.

İphone 7‘de olduğu gibi çift arka kamera içeriyor. Böylece kullanıcılara daha yüksek fotoğrafçılık deneyimi sunuyor. Çift arka kameranın getirilerini şu şekilde özetleyebiliriz;

  • İki kamera sayesinde hem farklı açılardan hemde farklı tonlarıyla iki farklı resim elde edildiği için görüntülerde 3D ve gerçeklik artar.
  • Kamera daha fazla fokus yapabilir ve daha yüksek makro değerine sahiptir.
  • Tek arka kameralara göre daha fazla hassastır.
  • Arka kameralardan bir tanesi ışık ölçümünü sağlarken diğer kamera fokus yaptığı için daha hızlı fotoğraf çekimi gerçekleşir.
  • Fotoğraflar daha hızlı çekilir.
  • Fotoğrafların netlik kalitesi daha fazladır.
  • Çekilen resimlerin kontrast değeri daha yüksektir ve derinlik daha fazladır.

Ayrıca telefonun tasarımından yola çıkarak metal kasaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede daha yüksek bir sağlamlığa sahip olacağı gözle görülüyor.

Eğer herhangi bir gecikme olmazsa telefonun bu ay sonuna kadar çıkış yapması bekleniliyor.

Ekran 5.5 inç ve Full HD çözünürlüğe sahip olacak, kullanıcılara video izleme noktasında daha yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca ekran/çerçeve oranı oldukça fazla ve şık görünüyor.

İşlemci konusunda herhangi bir bilgi verilmese de telefonun Snapdragon 660 işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Eğer söylentiler doğruysa yeni nesil telefonlara göre oldukça yüksek bir performansa sahip olacaktır.

Her şey iyi, güzel ancak böyle bir telefonun batarya ömrü nasıl olacak ? Tahminen bir çoğunuz bu soruyu aklınızdan geçirmişsinizdir. Xiaomi Redmi Note 5 kocaman 4ooo mAh büyüklüğünde dev bir bataryaya sahip.

 Xiaomi Redmi Note 5 Fiyatı

Cihazın farklı ram ve depolama kapasitelerine bağlı olarak farklı fiyatlandırması olacak. Aşağıda bu özelliklere göre fiyatlar listelenmiştir.

  • 3 GB RAM / 16 GB depolama alanı: 150 dolar
  • 3 GB RAM / 32 GB depolama alanı: 195 dolar
  • 4 GB RAM / 64 GB depolama alanı: 256 dolar

Xiaomi Redmi Note 5 için şimdilik belirlenen fiyatlar bu şekilde. Türkiye de ise hangi fiyatlarda sunulacağı henüz belli değil.

Xiaomi Redmi Note 5 ile ilgili gelişmeler bu kadar. Yeni gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir