WordPress Nedir?

WordPress Nedir? WordPress kuşkusuz en basit site oluşturma araçlarından bir tanesidir. Tıpkı makrospot.com sitesi gibi. Ayrıca WordPress PHP yazılım dili ile yazılmış açık kaynak kodlu web sitesi oluşturmada çokça yardımcı olan bir yazılım dilidir. Ki bu arada en güçlü blog oluşturma araçlarında biri olan wordpress dünyada kullanılan en fazla kullanılan İçerik Yönetim Sitemi (CMS) dir.

WordPress Nedir?

WordPress’i Kim Kullanıyor Ki Bu Kadar Ünlü?

Bugün makrospot dahil olmak üzere dünya üzerinde açılan blog sitelerinde %28+’sından fazlası wordpress sistemini kullanıyor. Eğer iyi bir şirket veya sıradan biri olarak web’de kendinizi göstermek istiyorsanız wordpress iyi bir seçim olacaktır. Hatta bir çok ünlü blog, haber siteleri, müzik siteler ve Fortune 500 şirketleri WordPress kullanıyor.

WordPress nedir sorusunu yukarıda cevaplamıştım. WordPress’in bu kadar yaygın olmasının nedeni açık kaynak kodlu olması yani herkesin katkıda bulunabilmesi bu aracı sürekli olarak daha iyi yerlere getiriyor. WordPress sitesini açtıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya bir şey yapmak istediğinizde kısa bir araştırma ile sorununuzun cevabını bulabilirsiniz Kaynak konusunda sıkıntı yok.

WordPress kullananlar arasında Mashable, TechCrunch gibi ünlü teknoloji siteleri bulunuyor. Haberlerde çokça duyduğumuz New York Times gazetesinin blogları ve CNN blogları wordpress altyapısını kullanıyor.

WordPress Kullanmaya Nasıl Başlarım?

WordPress’i kim kullanıyor ve wordpress nedir hakkında kısa bir bilgi edindim diyorsun. WordPress ücretli mi? gibi sorularda soruyor sorabilirsin.

WordPress %100 ücretsiz bir araçtır. Web sitesi açtığınız zaman ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress’in kendi sitesi olan ve wordpress ile ilgili çoğu bilgiyi edinebileceğin WordPress.org ayrıca burada bir çok web sitesi şablonu ve bu şablonlara yardımcı olacak küçük eklentileri edinebilirsin.

Yine wordpress’in kendi sitesi olan ve üzerinde ücretsiz olarak bir web sitesi açmak istiyorsanız WordPress.com‘u ziyaret edebilirsin.

Hızlıca bir site kurmak istiyorsan ne duruyorsun hemen WordPress.com’u kullanmaya başla.

 

WordPress hakkında farklı soruların varsa yorum kısmına hemen yaz ve cevaplayalım…

Bu yazıya 2 yorum yapılmış

  1. salih kaplan dedi ki:

    wix falan hikaye aslında blog işinde wordpressten iyisi yok

    • Hasan Tıngır dedi ki:

      Yani blog açısından bakıyorsan aslında ghost daha iyi wordpress den, wordpress daha genel bir platform

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir