Wolfenstein II: The New Colossus Kaç GB ?

MachineGames tarafından geliştirilen ve bu yılın en çok merak edilen oyunlarından biri olan Wolfenstein II: The New Colossus’in kaç gb olacağı belli oldu. İlk başlarda oyun platformlarında oyunun 38 GB olacağı konuşuluyordu ancak son gelen habere göre oyun 46 GB olacak.

Bugün ortaya çıkan ve Xbox One çevrim içi marketinde yer alan bilgiye göre oyunun saklama alanının 46.82 GB olacağı açık bir şekilde yer alıyor.

Ancak bu sadece Xbox One için, PC grafiklerini konsol ile kıyaslarsak aradaki fark baya bir fazla olacaktır. Yani PC için gereken saklamanı alanı 60 GB üzerini bulabilir.

Oyunun PC için beklenen dosya boyutu 38 GB civarı iken Xbox One için şimdiden 46 GB istemesinin elbette farklı bir nedeni daha var. Wolfenstein II: The New Colossus’in Xbox One X ile uyumlu olmasından yani 4K çözünürlük desteklemesinden kaynaklanıyor.

İkinci dünya savaşını konu alan oyun Nazi rejimine karşı direnen işgal altındaki ülkelerden biri olan Amerika’da geçiyor. Oyunun yapımcısı Bethesda’nın id Tech 6 oyun motorunu kullanarak 3 yıl boyunca geliştirdiği bu oyun, savaş oyunlarına ilgi duyan oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Söz konusu olan geliştirici firma Bethesda olunca oyuncuların beklentileri bir hayli büyük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir