Windows 10 , 8.1 veya 7’de kulaklıktan ses gelmiyor

Microsoft Windows’un bilgisayarları sürekli olarak güncellediğini hepimiz biliyoruz. Bazı güncellemeler sonrası Windows kulaklıktan ses gelmiyor sorunu ile karşılaşabiliyoruz.

Sizde bu gibi durumdan sonra bu problem ile karşılaştıysanız endişelenmeyin Windows kulaktan ses gelmiyor sorununa bir kaç çözüm var.

Bu sorunun çözümü için bir kaç yöntem var bunları sırasıyla deneyelim.

Windows 7 , 8.1 Kulaklıktan Ses Gelmiyor Çözümü

1. YÖNTEM: Ses Sürücüsünün Güncel Olup Olmadığını Kontrol Etme

Güncellemeden hemen sonra kulaklıktan ses gelmiyorsa ilk bakmamız gerek yerdir. Yani işletim sistemini Windows 10‘ayükselttikten sonra veya belirli bir programda ses sorunu oluyorsa güncellenmemiş bir ses sürücüsü buna sebep olabilir.

Böyle bir durumda kime sorarsanız sorun ilk söyleyeceği şey ses driverların güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz der. Eski sürücüler yeni yazılıma ayak uyduramamış olabilir.

Aygıt Yöneticisinden ses hoparlörlerini bulup güncelliğini kontol ediniz.

Sürücüleri elle güncellemek uzun ve yorucu olabilir veya uğraşmak istemeyebilirsiniz. Iobit programını bilgisayarınıza indirip bu program yardımı ile sürücüleri güncelleyin.

Sürücünüzü güncellediğiniz halde kulaklığın sesi gelmediyse aşağıdaki seçenekleri uygulayın.

2. YÖNTEM: Sorun Giderme Aracını Kullanmak

Windows’un bir diğer güzel özelliklerinden biri de Sorun Giderme aracıdır. Bu araç bilgisayarınızın yazılımsal bir sorunu olup olmadığını veya sürücülerin güncelliğini kontrol eder. Bilgisayarınıza üçüncü bir parti program indirmektense kendine has bu özelliği çalıştıralım. Bu bilgisayarda bulunan tüm problemleri listeler. Ve kulaklıktan ses gelmeme sorunun yazılımsal mı değil mi anlayabiliriz. Sorun giderme aracını çalıştırdıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

Sorun Giderme Aracını Açmak İçin;

  1. Arama kısmına ses bul ve düzelt yazın.
  2. Çıkan sonuçlarda Ses Çalma ve Sorunlarını bu ve düzelt’i seçin.
  3. Devam tıklayınız.
  4. Sorun gidermek istediğiniz cihazı seçin, kulaklık problemi olduğu için kulaklarınızı seçin ve İleri tıklayınız.
  5. Sorun giderici bir problem bulanan kadar veya bu işlemi bitirene kadar birkaç dakika bekleyiniz.
  6. Sorun giderme tamamlandığında sayfada listenen hataları listeler buradan hata varsa ayrıntıları göster tıklayınız. Hatanın nedenini öğrenebilirsiniz.
  7. Kapat tıklayınız..

Önerilen bir şey varsa bu adımları Sorun Giderci ile devam edin. Bu düzeltmeyi uygula diyerek ilerlemeye devam ediniz. Kulaklık ses sorununa bir çözüm bulamadıysa yazıyı okumaya devam ediniz.

Pages: 1 2 3 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir