Kolay Adımlarla Wifi Hızlandırma

İnternette gezinirken veya youtube’da birşeyler izlerken wifi hızından şikayet ediyorsanız bu hızlandırma adımları işinize yarayabilir. Wifi gücünü artırmak için basit bir kaç adım var. İşte basit bir şekilde wifi hızlandırma adımları.

Wifi Hızlandırma

1- Yönlendiricinizi Evin Merkezi Bir Yerine Koyun

Wifi dağıtıcı evin kenarından köşesinde olmasın veya kapalı bir ortamda bulunmasın. Üstüne bir şeyler örtmeyin. Wifi hızlandırmanın ilk ve önemli bir adımıdır bu. Wifi dağıtıcısını oldukça açık bir alanda ve diğer elektronik cihazlardan uzak bir alana koyun.

Ayrıca yönlediriciyi yukarıda bir yere koymanız iyi olacaktır.

2- Kablosuz Güvenliği

Bazıları için olukça gereksizi görünebilir. Fakat kablosuz ağınızda herhangi bri şifre bulunmuyorsa wif ihızınız bu yüzden düşebilir. Böylece büyük boyuttaki dosyaları biri indirirken sizde internete girmekte zorlanırsınız. Ayrıca internete bir şey yüklemekte wifi trafiği önemli ölçüde kilitler.

Wifi ağınıza oldukça güçlü bir şifre koyun.

3- Yanına Engelleyici Cihaz Koymayın

Eğer wifi cihazınızdan en iyi şekilde verim almaya çalışıyorsanız bunu yapmalısınız. Genelde wifi cihazımız koltuk yanlarında masa üstlerinde duruyor ve eve gelince de yanına telefon vb. cihazları koyuyoruz bunu yapmayın. İnternet dağıtıcımızı olduğunca sakin tek başına takılabileci bi yere koyalım 🙂

4- Wifi Antenini Yükseltin

Eğer wifi cihazı anteni sökülebilir ise daha gelişmiş bir anten alın. Bu wifi hızlandırma için en ideal yollardan biridir. Hem daha güçlü frekans yayacağı için evin her köşesinde azami faydalanabilirsiniz. Küçük bir not ayrı bir başlık açmayım dedim. Wifi  cihazını arada bir kapat-aç yapalım. Duyumlarımıza göre elektrikler kesilmese 1 yıl çalışacak cihazlar varmış 🙂

5- Modem Değiştirmek

Artık modem cihazımız yeterli hızı sağlayamıyorsa yani eski bir cihazsa is edeğiştirelim. Teknolojinin hızına ayak uyduracak bir hızda değilse internetinizden verim alamazsınız.

Eğer sizinde garip ama wifi hızlandırma işine yarar yöntemleriniz varsa paylaşın sevdiklerimi yazıya koyacağım 🙂 Çok garip şeylerde olmasın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir