Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme-Yükleme Nasıl Yapılır?

Biz arkadaşlarımız, ailelerimiz veya meslektaşlarımız ile whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve Whatsapp sayesinde basit bir şekilde neler yaptıklarını sorabilir ve öğrenebiliriz. Bu mesajlar arasında bizim için önemli olan mesajları veya olmayanları silebiliriz. Bu şekilde silinen whatsapp mesajlarını geri getirme işlemleri biraz zamanınızı alabilir. Silinen mesajları geri getirmek için bazı önerilerimiz var.

Whatsapp mesajlarınızı geri yüklemek için 2 seçeneğiniz var. Daha önce Google Drive yedeği aldıysanız veya 2 yöntemimize göz atın. Google Drive yedekleme zaten whatsapp otomatik olarak yapıyor.


ADIM 1: Google Drive Geri Yükleme ile Whatsapp Mesajları Tekrar Yükleme


Android İçin;

Whatsapp Android’de Silinen Mesajları Geri Getirme

Daha önce Google Drive ile Whatsapp mesajları yedeklenmişse, bu yedek kopyayı tekrar telefonunuza indirebilirsiniz.

  1. Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
  2. Sonra Whatsapp uygulamasını tekrar indirin.
  3. Whatsapp’ı kurulum sırasında “Mesaj Yedeği Bulundu” mesajı gelir. Bu geliyorsa eski mesajlarınızı tekrar basit bir şekilde yüklemiş olacaksınız.
  4. Bu iletiyi görünce “Geri Yükle” dokunarak mesajları geri getirme başarı ile sonuçlanacaktır.

Küçük Bir kaç Not:

  • Farklı bir telefonda bu işlemi yapacaksanız aynı işletim sistemli telefonlar oluyor. Android-Android, iOS-iOS gibi.
  • Daha önceki yedeklenen mesajları sildiyseniz veya bu yukarıda anlatılan işlem sırasında yanlışlıkla “geri yükle” tıklamazsanız mesajlarınızı bir daha geri getirme mümkün değildir.
  • Bu işlemi yaparken verileri tek tek seçmenize izin verilmiyor ne kadar whatsapp yedeği varsa tekrar yükleniyor.

Google Drive ile mesaj yedeklemeler görünmüyorsa Android Data Recovery programını da bilgisayarınıza kurarak yedekleri kurtarmayı deneyebilirsiniz.

İos-İphone İçin;

Whatsapp iPhone’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Android telefonlara yüklenen Whatsapp otomatik yedeklemeyi kullanıcılarına sunduğu gibi iPhone telefonlarda sunmuyor. iPhone’da eğer daha önce iCloud hesabıza yedekleme özelliği kurduysanız yukarıdaki işlem işinize yarayacaktır.

Eğer bu işlemi hiç yapmamışsanız bunu bir daha yaşamamak için Whatsapp -> Ayarlar -> Sohbet Ayarları -> Sohbet Yedeği giderek “Şimdi “Yedekle” seçeneği seçerek artık whatsapp sohbet yedeğini belirli aralıklarla almasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlemleri daha önceleri yapıp yapmadığınızdan emin değilseniz Sohbet Yedeği kısmına giderek whatsapp mesaj yedeğinizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sohbet yedeği varsa;

  1. Whatsapp mesajlarını iphone’da geri getirme için whatsapp’ı kaldırın.
  2. Daha sonra tekrar yükleyin.
  3. Yükleme sırasında karşısınıza “Mesaj Yedeği Bulundu” iletisini görüyorsanız bunu “Geri Yükle” diyerek silinen whatsapp konuşmalarını geri getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir