“USB Aygıtı Tanınmadı” Sorunu 5 Farklı Çözüm!

Yöntem 1: Bilgisayarı Çıkarma

İlk önce bu yöntemi deneyin. Bilgisayarınızı güç kaynağından çıkarmanız yeterli olacaktır. Bunu sadece güç düğmesine basarak bilgisayarınızı kapatacağınız anlamına gelmesin. Bunun amacı bilgisayarınızı kapattıktan sonra prizden fişini çekin. Eğer laptop kullanıyorsanız bataryasını çıkartmanız yeterli olacaktır. 2-3 dk sonra bilgisayarınızı açın.

Yöntem 2: Aygıt Sürücüsünü Güncelleyin

Windows aygıtı tanıyamazsa, bilgisayarınızın “Başlat” kısmına devmgmt.msc Aygıt Yöneticisine gidip Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri kısmına Bilinmeyen Aygıtı bulun ve sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle dedikten sonra Sürücüyü güncelleyin ve usb aygıtı tanıtın.

Yöntem 3: USB Aygıtlarının Bağlantısını Kesin ve Yeniden Başlatın

Yapabileceğimiz bir sonraki şey, tüm USB aygıtlarının bağlantısını kesmek ve sonra cihazımızı yeni başlamaktır. Yeniden başlattıktan sonra soruna neden olan USB cihazını tekrar bağlanmayı deneyin.

Yine bu USB aygıtını tanımıyorsa farklı bir USB deneyin. Cihaz farklı bir USB portuyla tanınırsa, cihazınızın o USB portunda sorunda olabilir. Farklı bir USB bağlantı noktası da cihazı tanımadıysa yazıyı okumaya devam edin.

Yöntem 4: USB Kök Hub

Deneyebileceğimiz bir başka adım ise Aygıt Yöneticisi’ni açmak ve USB Seri Veri Yolu Denetleyicilerini açmak sonra açılan sekmeden USB Kök Hub‘ı seçip sağ tıklayıp Özellikler sekmesini tıklamaktır.

Açılan pencereden Güç Yönetim sekmesini tıklayın. Ve Bilgisayardan güç kazanmak için aygıtı kapatmasına izin ver maddesinin yanındaki işareti kaldırın. Birden fazla USB Kök Hub listeleniyorsa hepsi için tek tek bu işlemi yapınız.

Yöntem 5: Generic USB Hub Güncelleyin

Eğer “USB aygıtı tanımadı” hatasını almaya devam ediyorsanız. Aygıt Yöneticisi –> Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri –> Generic USB Hub sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelle tıklayın.

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir