“Telefonumda Reklam Çıkıyor” Sürekli [Çözüm]

Telefonumuzda bazen can sıkıcı ve istenmeyen reklamları sürekli olarak görebiliriz. Bu tür sorunları genel olarak Android’de görüyoruz çünkü en fazla kullanılan bir telefon yazılım sistemidir. Girdiğiniz her sitede telefonda sürekli reklam çıkıyor diyorsanız.  Burada yazılan bir kaç adımı uygulamakta fayda var.

1. Son Yüklenen Uygulamalar

Android telefonunuza bilmediğiniz bir uygulamayı veya Google Play Store harici bir siteden uygulama indirilmişse bu yüzden olabilir. Eğer telefonunuzda bir uygulama yükledikten sonra “telefonumda sürekli reklam çıkıyor” sorunu ile karşılaştıysanız bu uygulamayı hemen kaldırın. Daha sonra 2 ve 3’üncü adımları da uygulayınız.

 1. Ayarlar -> Uygulamalar dokunun.
 2. Son yüklediğiniz uygulamaya dokunun.
 3. Son yüklediğiniz uygulamanın “Verileri Temizle” ve “Önbelleği Temizle” ile tüm verilerini temizleyin.
 4. Son olarak “Kaldır” ile uygulamayı telefonunuzdan kaldırın.

 

2. Android Cihaz Yönetici Kim!

Eğer bu kısımda dolayı ise telefonunuzda neler olup bittiğini bir program yardımı ile anlayamazsınız. Android Cihaz Yöneticisine girmek için;

 1. Ayarlar -> Güvenlik dokunun.
 2. Gelen ekranda “Cihaz Yöneticileri” sekmesine veya buna benzer bir ada sahip olan dokunun.
 3. Burada adını bilmediğiniz bir uygulama cihaz yöneticisi olarak görünüyorsa bunun karşısındaki işareti kaldırın.
 4. Sadece Android Cihaz Yönetici yönetici konumunda olması gerekiyor. Bunun adı telefonunuz markası adında da olabilir.

 

3. İnternet Verilerini Temizleyin

Telefonumda sürekli reklam çıkıyor sorunu daha önce girdiğiniz bir sitenin android telefonunuzda çerezler bırakması veya zararlı bir uygulama şekline bürünmüş olmasından kaynaklıyor olabilir. Bunun için telefonunuzda yüklü olan internet tarayıcılarının önbelleğini temizleyin.

 1. Telefon ekranından Ayarlar -> Uygulamalar giriniz. Burada Android telefonunuzda yüklü uygulamaları göreceksiniz.
 2. Buradan internet tarayıcılarının verilerini temizlemek için internet tarayıcınızı seçin. Örneğin; Chrome, Opera, Mozillla vb.
 3. İnternet tarayıcınıza girdikten sonra ekranın altında “Önbelleği Temizle” seçeneğine dokunun ve önbelleği temizleyin.
 4. Telefonunuz internet tarayıcısında birde “Verileri Temizle” dokununuz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuza kapatıp yeniden başlatınız. Eğer bu işlemlerden sonra bir düzelme olmadıysa aşağıdaki adımları da deneyiniz.

 

4. 360 Security ile Reklam Kaldırma

Telefonunuzda bu sorun devam ediyorsa Google Play Store’dan 360 Security uygulamasını indirip telefonu taratmanız sorunu çözebilir.

 1. Google Play Store‘a giriniz.
 2. 360 Security” yazıp gelen uygulamayı telefonunuza indirin. 100 milyon üstü bir indirilmeye sahip kaliteli bir uygulamadır.
 3. Uygulama giriniz. “Clean(Temizle)” kısmına gelin ve “Scan(Tara)” dokunun. Virüs benzeri bir şey bulursa sizi uyaracaktır veya telefonu kendi temizleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir