“Telefonum Çok Isınıyor” Nasıl Düzeltebilirim?

Yaz aylarında genellikle telefonum çok ısınıyor sorunu ile karşı karşıya kalırız. Telefon ısınmasına sadece yaz aylarından dolayı değil, ortam sıcaklığı, telefon iç sıcaklığına vb. şeyler de etki edebilir. Çok ısınan telefonlarda telefon otomatik olarak kendini yeniden de başlatabilir. Ama bu işlem her zaman olmaz bunu kendiniz ayarlamalısınız. Telefon neden ısınır bunu öğrenin ve buna karşı önlemleri alarak telefonun çok ısınmasını önleyin.

5 Öneri ile Telefonum Çok Isınıyor Sorununu Önleyin.!!!

Telefonun çok ısınmasını önlemek için makrospot ekibi olarak birkaç şey önereceğiz. Dikkatle okuyup uygularsanız işinize yarayacaktır.

  1. Kullanmadığınız uygulamaları hemen kapatın. Arka planda bir çok uygulama çalışmaya devam eder ne yazık ki. Siz uygulamayı kapattım zannedersiniz fakat uygulama hem bataryayı çalıştırır hem de telefon ısısını artırır. Arka plan uygulamalarını kapatmanız sadece pil tasarrufu sağlamaz aynı zamanda pil ısısını yani telefon ısısını düşürür.
  2. Telefonu kullanmadığınızda uçak moduna alabilirsiniz. Uçak modunda telefonu kullandığınız zaman telefon sürekli olarak baz istasyonuna bağlı kalmak için enerji harcamayacak ve bu şekilde telefonum çok ısınıyor gibi bir sorunla karşılaşmayabilirsiniz. Bu tabi her zaman uygulanabilir değildir.
  3. Doğrudan güneş ışığından telefonu koruyun.Yaz aylarında siz güneşlenirken telefonunuza da bunu yapmayın. Siz bronzlaşırken telefonunuz aşırı ısınır. Doğrudan telefonu güneş ışığından korumak telefonun aşırı ısınmasını önler.
  4. Telefon parlaklığını düşürebilirsiniz. Eğer parlaklık yüksekse bu da telefonun bataryasına aşırı yüklenecek ve telefonu ısınmasına yol açacaktır. Bunun yerine parlak ekran kullanabilirsiniz.
  5. Telefon aşırı ısınıyorsa kılıfı çıkarın. Telefon sürekli ısınma yapıyorsa kılıfsız kullanmayı deneyin. Kılıflarda ısıyı hapseder ve telefon sıcaklığının artmasına yol açar.

Telefon ısınmasına karşı dikkat edilmesi gereken birkaç husus;

  • Uygulamaları güncel tutun. Telefon verimliliğini artırabilir.
  • Gereksiz uygulamaları silin. Bu telefon yükünü azaltacaktır.
  • Telefon, tablet, bilgisayar üst üste koymayın mümkünse ayrı ayrı koyun.
  • Telefonu ani sıcaklık değişimlerine maruz bırakmayın. Bazen çok ısındığında buzdolabına koyabiliyoruz. Bu gerçekten çok tehlikeli bir fikir. Bunu denemeyin.!
  • Telefonu ayrıca şarj ederken sert ve serin bir zeminde şarj ediniz tabi ki mümkünse…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir