Telefondan Konum Nasıl Atılır? Whatsapp-Facebook

Telefondan konum atmak aslında çok basittir. Eskiden telefonları kullanırken yok şu evin sağında yok bu alışveriş merkezinin karşısında gibi ibareler kullanarak konumumuzu karşı tarafa anlatmaya çalışıyorduk. Neyse ki teknolojik gelişmeler, gooogle haritalar, whatsapp, facebook gibi benzeri uygulamalar sayesinde konumuzu görmekle kalmıyor. Çok acil bir durumda hızlıca karşı tarafa yol tarifi yapmadan konumumuzu gönderebiliyoruz. Whatsapp’tan ve Facebook  üzerinden Konum nasıl atılır hepsi makrospot’ta bu yazıda yer alıyor. Başka bir yazı aramanıza gerek yok.

Bu arada telefondan konum atmak için GPS özelliğini açmanız gerekiyor. Bunu unutmayalım.

Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de her kesimden insanın kullandığı bir mesajlaşma servisi olan whatsapp üzerinden konum atmak çok basit eğer whatsapp kullanıyorsanız. Whatsapp için yeni olmayan aksine uzun zamandır var olan bu özelliği sizinde öğrenmenizin vakti geldi.

  Telefonumda Sürekli Reklam Çıkıyor Sorunun Çözümü Nedir?

Gerekenler;

 1. Bir whatsapp hesabı (Gerçekten yoksa yapamazsınız 🙂 )
 2. İnternet
 3. Açık bir GPS bağlantısı

Konum Atma :

 1. Konumuzu göndermek istediğiniz kişiye bir sohbet açın.
 2. Mesaj yazılan kısımda bulunan ataş simgesine (1 ile gösterilen yer) tıklayınız.
 3. Bulunduğunuz konumu arkadaşınıza göndermek için Konum(Location) simgesine dokunun.
 4. Gelen ekrandaki şuandaki konumu gönder(Share live location) dokunun ve konumuz karşı tarafa iletildi. İşte bu kadar basit.
 5. Whatsapp’tan konumunuzu alan kişi artık direkt olarak nerede olduğunu görebilecek ve yol tarifi al diyerek sizi daha kolay bulabilecek.

 

Facebook Konum Atma

Facebook üzerinden bir arkadaşınıza veya buluşmak istediğiniz bir kişiye konumunuzu atmak için bir konuşmayı açın ve metin kutusu yanında ki simgesine dokunun. Daha sonra Konum’a dokunup gönder dokunun.

Konum Gönderme

 1. Konumunuzu göndermek istediğiniz kişiye bir konuşma açın.
 2. Metin kutusu yanında bulunan sembolüne dokunun. Bu seçenek sizin telefonunuzda mevcut değilse buna ardından bu simgeye dokunun.
 3. ‘a dokunun bu sayede mevcut konumunuzu bulacaktır.
 4. Gönder butonuna dokunarak facebook konum gönderme işlemini tamamlamış oluk.
  Google Alarm Nedir? Nasıl Kurulur?

Ayrıca farklı bir yer arkadaşınızı  göndermek istiyorsanız  bu sırayla konum bilgisini açtıktan sonra göndermek istediğiniz konumu işaretleyiniz.

Whatsapp ve Facebook üzerinden arkadaşlarınıza veya yakınlarınız konum göndermek işte bu kadar. Siz telefondan konum atarken hangisini kullanıyorsunuz.Bizle paylaşın!

Sizin için seçtiklerimiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir