Konum Nasıl Atılır? Çok Kolay!!!

Akıllı telefonlarımızdan konum nasıl atılır veya konum atmayı Facebook ve Whatsapp üzerinden yapabiliyoruz. Telefondan konum atmak için GPS ve internet bağlantımızın olması gerekiyor. Samsung, LG, Htc vb. Whatsapp ve Facebook yüklü olan telefonlarınızdan konumu şu şekilde atabilirsiniz.

Konum Nasıl Atılır?

Bu arada telefondan konum atmak için GPS özelliğini açmanız gerekiyor. Bunu unutmayalım.

Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır?

Türkiye’de her kesimden insanın kullandığı bir mesajlaşma servisi olan whatsapp üzerinden konum atacaksanız çok basit bir yöntem var. Whatsapp için yeni olmayan aksine uzun zamandır var olan bu özelliği sizinde öğrenmenizin vakti geldi.

Gerekenler;

 1. Bir whatsapp hesabı (Gerçekten yoksa yapamazsınız 🙂 )
 2. İnternet
 3. Açık bir GPS bağlantısı

Konum Atma :

 1. Konumuzu göndermek istediğiniz kişiye bir sohbet açın.
 2. Mesaj yazılan kısımda bulunan ataş simgesine (1 ile gösterilen yer) tıklayınız.
 3. Bulunduğunuz konumu arkadaşınıza göndermek için Konum(Location) simgesine dokunun.
 4. Gelen ekrandaki şuandaki konumu gönder(Share live location) dokunun ve konumuz karşı tarafa iletildi. İşte bu kadar basit.
 5. Whatsapp’tan konumunuzu alan kişi artık direkt olarak nerede olduğunu görebilecek ve yol tarifi al diyerek sizi daha kolay bulabilecek.

 

Facebook Konum Atma

Facebook üzerinden bir arkadaşınıza veya buluşmak istediğiniz bir kişiye konumunuzu atmak için bir konuşmayı açın ve metin kutusu yanında ki simgesine dokunun. Daha sonra Konum’a dokunup gönder dokunun.

Konum Gönderme

 1. Konumunuzu göndermek istediğiniz kişiye bir konuşma açın.
 2. Metin kutusu yanında bulunan sembolüne dokunun. Bu seçenek sizin telefonunuzda mevcut değilse buna ardından bu simgeye dokunun.
 3. ‘a dokunun bu sayede mevcut konumunuzu bulacaktır.
 4. Gönder butonuna dokunarak facebook konum gönderme işlemini tamamlamış oluk.

Ayrıca farklı bir yer arkadaşınızı  göndermek istiyorsanız  bu sırayla konum bilgisini açtıktan sonra göndermek istediğiniz konumu işaretleyiniz.

Whatsapp ve Facebook üzerinden arkadaşlarınıza veya yakınlarınız konum göndermek işte bu kadar. Siz telefondan konum atarken hangisini kullanıyorsunuz.Bizle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir