“Telefonda Depolama Alanı Açma” İşte Size Birkaç Yolu!!

Fotoğrafları Bulut Uygulamalarına Taşıyın

Her bir yeni telefon çıktıkça fotoğrafların kalitesi artmakta bununla beraber de boyutlarıda MB’lara çıkmakta. Bunları telefonda saklamak yerine çekilen fotoğrafları Google Fotoğraflar, DropBox, Microsoft OneDrive, Flickr veya başka bir çevrimiçi dosya yükleme sitelerinden birine yükleyebilirsiniz.

Ayrıca Google Fotoğraflar uygulaması, Android cihazlara entegre edilmiştir. Bu şekilde çekilen fotoğrafları kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Ve bu şekilde gigabyte’larca alanı telefonunuzda kullanabilirsiniz.

 

SD Kartı Depolama Alanı Olarak Kullanın

Telefonunuza ve Android sürümüne bağlı olarak, uygulamaları SD Kart’a taşıyabilirsiniz.

Android telefonlarda Marshmallow ve üzeri kullanıcılar, SD kartı dahili depolama alanı olarak biçimlendirerek işe başlayabilirsiniz. Ardından telefona taktığınızda telefon bu kartı dahili depolama alanı olarak görecektir. Gerçek dahili depolama alanı ile SD kart depolama alanını siz ayırt edemezsiniz. Bunu telefonun kendi sistemi otomatik olarak atayacaktır.

 

Hafıza Kartı ile Telefonda Depolama Alanı Açın

Android telefonunuza şöyle 16 veya 32 GB’lık bir hafıza kartı alarak işe başlayabilirsiniz. Telefonunuza taktığınız bu karta fotoğraflarınızı, dosyalarınızı veya telefonda fazlaca yer tutan uygulamaları SD karta atarak bu yükten telefonunuzu kurtarabilirsiniz. Birden fazla SD kart ile depolama alanınızı çokça artırabilirsiniz.

 

Çift Dosyaları Bulun

Telefonda aynı resimden veya aynı dosyadan iki tane varsa bunlardan birini silerek depolama alanını yükseltebilirsiniz. Bunu Google Play’de yapan birçok uygulama bulunmakta. Bunlardan birini indirerek yapabilirsiniz.

İndirilenleri Silin

Android Telefonda önceden indirip şimdi işinize yaramayan bazı şeyler olabilir. Burayı da bir kontrol edip silme işlemlerini yapabilirsiniz.

Android 8.0 Oreo

Google, Depolama menüsünü daha ayrıntılı bir listeye ayırarak, Android’in önceki sürümlerinden farklı bir şekil benimsemiş.

Android cihazınızın Ayarlar–> Depolama alanına girerek burada Müziklerinizin, Fotoğraf ve Videolarınızı ve diğerlerinin toplamda ne kadar alan kapladığını görebilirsiniz. Burada elle tek tek aramanıza gerek yok Android 8.0 ile Boş Alan Aç seçeneğine tıklayarak bu işlemi de halledebilirsiniz.

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir