Spotify Xbox One Uygulamasını Piyasaya Sürdü!

Spotify bugün itibariyle Xbox One uygulamasını piyasaya sürdü. Microsoft’un geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile çıkışı önceden bildirilen Spotify Xbox One uygulaması artık Xbox One platformunda da kullanılabilecek.

Uygulama, Android TV ve Playstation 4 ile oldukça benzer bir kullanıma sahip. Standart spotify uygulamalarında olduğu gibi kullanıcılara ücretsiz ve preimum olmak üzere iki tür imkan sunuyor. Premimum hesapta uygulamayı reklamsız olarak kullanabiliyor ve yüksek kalitede müzikler dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca Xbox One uygulaması Spotify bağlantısını da destekliyor. Böylece telefon veya spotify kurulu olan diğer cihazlarınızdan girerek uygulamanın sesini, çalan şarkıyı değiştirebiliyor veya oyun oynadığınız sırada yeni bir çalma listesi oluşturarak kullanabiliyorsunuz.

Xbox One uygulaması standart spotify uygulamasına ek olarak konsolunuzda yüklü olan oyunların soundtrack’larına ulaşıp bu müzikleri oynatma listesi haline getirebiliyor. Böylece konsolunuzda yüklü olan oyunlara ait sevdiğiniz bir soundtrack’ı istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.

Xbox One uygulamasısının en güzel özelliği ise arka planda çalışmaya devam edebilmesi. Yani konsol üzerinden oyun oynadığınız sırada spotify üzerinden başka bir şarkı açıp dinleyebiliyorsunuz. Hatta aynı oyunun sevdiğiniz müziklerini oyun içerisinde istediğiniz zaman açabilirsiniz. Ayrıca arka planda çalıştığı için konsol üzerinden de müziğin sesini artırıp azaltabilirsiniz.

Uygulama şuan Türkiye’nin de yer aldığı toplam 34 ülkede indirilebilir durumda. Türkçe dil desteği de sağlayan uygulamayı Xbox Store’dan şimdi indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir