Shadow of War’ın Denuvo Koruması Bir Günde Kırıldı!

Dünya genelinde 10 Ekim’de çıkış yapan Middle Earth Shadow of War daha ikinci gününde korsan piyasaya düştü! Üstelik Denuvo korumasına rağmen!

Piyasaya sürülmesinin ardından daha 24 saatini dolduramadan Repack adlı hacker grup tarafından kırılan Middle Earth Shadow of War korsan piyasasına düştü.

İlk çıktığı günlerde video oyunlarını crackleyen hacker gruplarını bir hayli zorlayan Denuvo koruması artık miladını dolduruyor. Rise of the Tomb Raider, Far Cry Primal gibi oyunlarda uzun süre dayanmayı başaran Denuvo artık sıkıntılı günler geçiriyor.

İlk çıktığı günlerde Ubisoft ve diğer çok oyun firması tarafından tercih edilen ve 3DM gibi bir çok hacker grubunun başını ağrıtan Denuvo koruması, aynı zamanda SSD belleklere ciddi zararlar verdiği için çokça eleştiri alıyordu.

Bathesda gibi firmalar bu korumadan uzak dururken, Ubisoft gibi diğer firmalarda hemen hemen her oyunda bu yazılımı kullanıyorlardı. Ancak 24 saat bile dayanamayan bir yazılım artık ne kadar kullanılır, hangi oyun firması bunun için para öder ? Tabiki hiçbiri, artık Denuvonunda yavaş yavaş tarihe karıştığını söyleyebiliriz.

Bu yazıya bir yorum yapılmış

  1. Dembaba dedi ki:

    Böyle bir alçaklık olamaz gerçekten. Link nerde! 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir