Şevkat Yerimdar Dizi Oyuncuları İsimleri

İzliyorsunuz Peki Biliyor Musunuz?

Her cuma saat 20:00’da temelde Şevkat ve Esin adlı karakterlerin arasındaki ilişkiyi ve yaşadıkları mahallede olup bitenleri konu edinen 2 filmi çekildikten sonra dizisi de çekilmeye başlanan Şevkat Yerimdar oyuncu listesi…

şevkat yerimdar dizisi

Şevkat Yerimdar filminin çıkmasıyla çok beğenilen filmin ikincisi de aynı beğeni ile karşılaşmıştır. Sonraları dizi çekimi için Bülent İşbilen yönetmenliğinde dizi çekimlerine başlamıştır. Her hafta Cuma günleri saat 20.00’da Fox’ta yeni bölümü verilmektedir.

Şevkat Yerimdar Dizi Konusu

Samimi bir mahalle ortamında kendi halinde bir takım insanları anlatan mahalle dizisi. Bu mahallede öyle biri var ki tüm olaylar bu karakterin başından geçiyor. Kula kulluk etmeyen haksızlık karşısında susmayan ağır abi şevkat yerimdar. Sinirlenince gözü kimseyi görmeyen Şevkat’in Esin ile ilişkisini anlatıyor.

Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Özgürcan Çevik Kimdir

Şevkat Yerimdar (Özgürcan Çevik)

Dizinin adını aldığı karakter. Şevkat Yerimdar ve Şevkat Yerimdar 2 adlı filmleri ile tanınmıştır. Haksızlığa karşı susmayan mahallenin delikanlısıdır. Balat’ta yumurta dükkanı vardır. Tavukları evinin bahçesinde beslemektedir.

Esin Uçar (Başak Parlak)

Samimi bir karakterdir. İnsanlara karşı önyargılı değil herkesi iyi yanı ile görmeye çalışan Cevdet Uçar’ın kızıdır. Paris’te uzun bir süre eğitim aldıktan sonra doğduğu eve yerleşmiş ve orada bir sanat galerisi açmıştır.

Cevdet Uçar (Salih Kalyon)

Mahallenin sahibi ve zenginliği ile övünmeyen samimi bir karakterdir. Mahalleliye karşı gayet sevecen ve bir o kadar da yardımı dokunan biridir. Esin’in babasıdır.

Suzan AKSOY kimdir

Marika (Suzan AKSOY)

Mahalle muhtarı Niko’nun ve Bahar’ın annesidir. Mahallenin sevip saydığı bir karakterdir.

Niko (Burak DEMİR)

Kitabın ortasında konuşmayı ve olaylar karşısında hikaye anlatmayı seven bir karakterdir. Aynı zamanda Mahalle muhtarıdır. Şevkat’in yakın arkadaşı ve Şevkat derdini Niko’ya anlatır. Marika’nın oğludur.

Bahar (Müge UYAR)

Marika’nın kızı ve biraz sert bir karakterdir. Hızlı sinirlenen bir yapısı vardır. Niko’nun kardeşidir. Şevkat ile evleri karşı karşıyadır.

Sanem (Semra GÜZEL)

Esin’in Gizem’in kankasıdır. Hep birlikte dolaşırlar. İnsanlara bakış açısı önyargılı değil gayet samimi ve sevecen bir karakterdir. Filmdeki mesleği yaşam koçluğudur.

Gizem (Canan MAKTAL)

Bora’nın kardeşidir. Filmde Esin, Sanem ve Gizem birlikte takılırlar. Abisi Bora ile aynı evde otururlar.

Cuma (Murat AKKOYUNLU)

Yaşadığı çevrenin tek tesisatçısı ve herkes sevmese de evdeki tesisata onu çağırırlar. Sakarlıkta çırağı İsmail’den kalır yanı yoktur. Nikola Tesla ile ilgilidir. “Bizim işimiz bea” sözünü dizide çokça kullanır.

Çaycı Selami (Mert TÜRKOĞLU)

Mahallede yakın arkadaşlarına çayı bedava verirken cebine beş kuruş para girmeyen fakir ama gönlü zengin mahallenin çaycısı Selami karakteridir. Çaycı dükkanında Şevkat çokça camdan girmiştir.

Bora (Murat YAĞCI)

Gizem’in abisidir. Babasının sözünden çıkmayan bir karakterdir. Anı yaşar gezmeyi sever. Zengin arkadaşları ile motorsikletleri ile gezerler. Aynı zamanda bir offroad pilotudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir