Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Bilinmeyen Özellikleri

Samsung yeni pırıl pırıl telefonlarından olan Galaxy S9 ve S9 Plus telefonlarından birine sahipsin ama neler yapacağını bilmiyor musun?Veya bunlardan birini alacaksın fikir edinmek mi istiyorsun o zaman makrospot’ta aradığını hatta daha fazlasını bulabilirsin.Haydi hemen göz atalım fiyatıyla Türkiye standartlarının üstünde bir telefonda neler yapabiliyoruz.

Telefonu kullanırken işte şunlarla galaxy s9 ve s9 plus telefonunuzu daha etkin kullanabilirsiniz.

GALAXY S9 VE S9 PLUS BİLİNMEYEN ÖZELLİKLERİ

1- Uygulamadayken veya internette bir haberi okurken, haritalarda bir yeri ararken mesaj mı geldi ekrandan çıkmanıza gerek yok. Ekrandan ayrılmadan mesajınızı yanıtlayabilirsiniz.

 Bunu da gelen iletinin penceresini genişletmek için iletiyi aşağıya doğru kaydırın işte tamamdır. Mesajınızı cevapladıktan sonra pencereyi kapatın işinize devam edin.

2- Telefonunuza bir mesaj geldiğinde sizi güzelce uyarmak için Galaxy S9 ve S9 Plus’ın kenarı yanar. Bu gerçekten güzel bir şey…

3- Samsung S9 ve S9 plus’ın bilinmeyen özelliklerinden biri de ekran çözünürlüğünün sizin tarafınızdan da ayarlanabilmesi.

 — S9 ve S9 Plus’ın maksimum ekran çözünürlüğü 2960×1440(WQHD+) pikseldir. Ancak telefonunun pil ömrünün artırmak amacıyla 2220×1080(FHD+) piksel olduğunu biliyor muydunuz? Bu ekran çözünürlüğü de bana fazla gelir ben biraz daha düşüğüyle  işimi hallederim pili bir daha fazla gitsin istiyorsanız ekran çözünürlüğünü 1480×720(HD+) piksele kadar getirebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için Ayarlar–>Ekran–>Ekran Çözünürlüğüne git

4- Sosyal medya uygulamalarını kullanırken tek hesap size yetmiyor ikinci bir hesabı da kullanıyorsanız. Samsung’un bu telefonlarında bunu yapabilirsiniz. Hemde hesaplarınızı kapatmadan.Böylece, bir uygulama içinden profilinizi değiştirmeden kolaylıkla diğerine geçebilirsiniz.

 —Bunu da şu popüler uygulamalarda kullanabilirsiniz.–> Facebook, Facebook Messenger, Whatsapp, SnapChat, Skype, Viber ve Telegram ile uyumlu olarak çalışır. Ayarlar–>Gelişmiş Özellikler–> Çift Messenger

5- Ekran koruyucunuz yüzünden ekranınıza daha sert dokunmak zorunda kalırsanız hemencecik ekran hassasiyetini artırabilirsiniz.

Ayarlar–> Gelişmiş Özellikler–> Dokunma Hassasiyeti

6- Galaxy S5’ten bu yana Galaxy telefonları kalp atış hızı monitörü vardı. Buna ek olarak Samsung S9 ve S9 Plus’ta birde tansiyon okumasını eklemiş. Bu tansiyonunuz hakkında bir fikir vermek için eklenen bir sağlık özelliğidir. Tıbbi tavsiye amacıyla kullanılamaz bunun için sadece doktorunuza başvurmanız gerecektir.

 — Samsung Uygulama Klasörü–> Samsung Sağlık–> “HLF” dokunun.

7- Kameranın deklanşör tuşu sabit bir yerde olmayıp ekranın herhangi bir yerine fotoğrafı kolayca çekmek için sürükleyebilirsiniz.

8- Mevcut kamera modunuz ile bir öncekiler arasında geçiş yapmak için kamera uygulamasından ekran üzerinde yukarı veya aşağı kaydırmaktır. Bu şekilde ön ve arka kamera arasında geçiş yapmazsınız. Sadece ön ve arka kameralardaki modlar arasında geçiş yaparsınız.

9- Gezinti çubuğunu gizlemek için gezinti çubuğuna iki kez hafifçe dokunun. Ayrıca Ayarlar–> Ekran–>Gezinmeye gidebilirsiniz.

10- Renkli bir gezinme çubuğu için Ayarlar’a gidin. Galaxy’nin farklı renklerini deneyin.

Ayarlar–>Ekran–> Gezinme

11- Notlarınızı ve dosyalarınızı saklamak için Güvenli Klasör’e yapıştırırsanız, İris, PIN, desen veya şifre ile birlikte parmak izinizi de kullanabilirsiniz. İşte bu gerçekten çok sağlam bir özellik.

 

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus’nin özelliklerini nasıl buldunuz? Bizimle ve herkesle paylaşın…

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir