Samsung Galaxy Note 8 Bilinmeyen Özellikleri

Samsung’un amiral gemilerinden biri olan Galaxy Note 8 hakkında neler biliyorsunuz ? Aşağıda Note 8 hakkında bir çok kimsenin bilmediği gizemli özellikleri bir araya getirdik.

1- Hızlı Menü

Herhangi bir uygulamaya hızlıca erişmek için Air Command denilen özelliği sayesinde uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Örneğin; bir çeviri mi yapmanız gerekiyor Air Command ile “Çeviri uygulaması“nı direkt başlatabilirsiniz. S-Pen ile kullanabilirsiniz.Canlı mesaj, Akıll Seçim ve Not Yazmak için iyi bir menü.

 

2- Canlı Mesaj

S-Pen’ininizi kullanarak Air Command özelliğinden canlı mesaj özelliğine hızlıca ve direkt geçiş yap. Arkadaşlarınıza hızlıca mesaj yazmak için kullanın.

 

3- Aşağı Kaydırma

Samsung Galaxy Note 8’inizden bir web sitesine girdiğinizde ekranın sol alt köşesinde internet sayfasını S-Pen ile aşağı kaydırmanıza yardımcı olacak bir “ok” işareti görünecektir.

 

4- Yeni Klavye

Klavyenizi kullanırken mesajınıza canlı mesaj, GIF, animasyon, ikon eklemek veya klavye ayarlarına hızlıca gitmek için klavyede bulunan “Mikrofon” simgesine uzunca basılı tutun.

 

5- Kamera Tuşunu Taşıyın

Galaxy S8 telefonlarından bilinene bir kamera özelliği yüzer çekim tuşu. Kamerayı kullanırken fotoğraf çekim sırasında kamera çekim tuşuna basılı tutup ekranda istediğiniz yere taşıyın. Böylece öz-çekim sırasında kamera tuşuna uzanmaya çalışmayın tuşu kendinize göre ayarlayın.

6- Kamera Filtreleri ve Yakınlaştırıp Uzaklaştırma

Bir fotoğrafı düzenlerken kamera uygulamasının sağ tarafından S-Pen kalemini kullanarak filtrelere dokunarak resimleriniz düzenleyebilirsiniz. Kameranızı yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için fotoğraf çekim tuşuna aşağı veya yukarı kaydırın işte bu kadar basit.

 

7- Nesne Tanımlama

Samsung Galaxy Note 8 Bixby Vision

Seçtiğini bir nesnenin tanımlamasını yapabileceğiniz biliyor muydunuz. Samsung Galaxy Note 8’e entegre edilmiş olarak gelen bu özellik sayeinde nesnenin fotoğrafını çekip ne olduğunu öğrenin. Uygulamanın adı: Bixby Vision

 

8- Kısayol Mu O

Evet internet tarayıcınız da gezinirken hemen hızlıca bir sekme mi açmak istiyorsunuz veya o sayfayı paylaşmak mı istiyorsunuz. Bunun için kopyala-yapıştır gibi uzun uğraşlara gerek yok Note 8‘de bunu da düşünmüşler. İnternet tarayıcınızın sol alt kısmında “üç nokta” simgesine tıklayın ve dediklerimi yapın.

 

9- Bunu da Mı Düşünmüşler

Evet dokunmatik tuş takımlarının rengini ve sırasını değiştirebilirsiniz.

  • 7 farklı renk seçeneğinden istediğinizi seçin.
  • Navigasyon (Tuş takımı)’nı gizlemek mi istiyorsunuz sağ alt köşedeki noktaya dokunun gizleyin.
  • Son Kullanılanlar- Ev-Geri tuşlarının sırasını kendinize göre düzenleyin.

 

10- Akıllı Seçim

İnternette gezinirken çeviri bir kelimeyi veya kelime grubunu çevirmek mi istiyorsunuz. Google Translate ile uğraşmanıza gerek yok. Çevireceğiniz Metni Seçin sonra çeviri kutucuğunu çıkacaktır. S-Pen kaleminiz ile gerisini halledin.

 

İşte bu kadar sizce Samsung Galaxy Note 8’in özellikleri nasıl?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir