Samsung Galaxy Note 2 Bilinmeyen 10 Gizli Özelliği

Samsung Galaxy Note 2’nin gzili özellikleri sayesinde kullanıclaar bazı aksesuarları satın almalarına gerek kalmadan akılı telefonarı ile daha fazlasını yapabilriler. İşte Galaxy Note 2 telefonun bilinmeyen 7 gizli özelliği;

Gelen Aramaları Kolayca İptal Et veya Müziği Duraklat

Galaxy Note 2’deki hareket sensörü sayesinde, telefonunuza gelen bir çağrı veya çalan müziği telefonu çevirerek kapatabilirsiniz. Bu özellik sayesinde hızlıca telefonun çağrılara kapatabilrsiniz.

Bu özelliği kullanıma açmak için; Ayarlar –) Hareketler ve İşaretler –) Sustur Duraklat –) Ekranı Ters Çevirme

Direkt Arama

Çok gerekli mi bilmiyorum ama hızlı ve ani bir arama karşısında etkili ve gerekli bir özellik olabilri diye düşünüyorum. Mesajlaştığınız kişiy aramanız gerektiği zaman veya bi kişinin telefonda numarasını görüntülerken direkt aramak için telefonunuzu kulağınıza tutun ve telefon aramya başlasın.

Bunu açmak için; Ayarlar –) Hareketler ve işaretler –) Doğrudan Arama

Çoklu Ekran Özelliği

Galaxy note 2 ve birçok Samsung telefonda olan bir özelliktir. Çoklu Ekran desteği ile telefonunuzda iki uygulamayı aynı anda açabilir ve kullanabilirsiniz. Bu mod açık değilse bildirim penceresini açın ve sola kaydırın buradan çoklu pencereyi seçin.

S Pen’i Havadan Kullanın

Note 2’nin kullanışlı kalemini sadece ekrana dokunması gerekmez ekranın üstünden de işlerini halledebilir. Bu özellik Samsung uygulamalarında, video oynatma, durdurma vb. işlemlerde kullanılabilir.

S Pen ile Ekran Görüntüsü Al

S Pen düğmesine basılı tutarak telefonunuzun ekran görüntüsünü de kolayca alabilirsiniz. Ayrıca kaydetmeden önce üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. Daha sonra görüntüyü galeriden tekrar ulaşabilir ve paylaşabilirsiniz.

El Yazısı Girişi

Arkadaşlarınıza mesaj yazarken veya farklı bir şey yazarken el yazısını girmek için, klavyenin boşluk tuşunun solundaki tuşa basılı tutmanız yeterlidir.

Tek Elle Klavyeye Hakim Olabilirsiniz

Klavyede, klavyenin kenara kadar itildiği güzel bir özelikte var. Böylece baş parmağınız tüm tuşlara erişebilecektir. Tek elle klavyenin şöyle bir görüntüsü var.

Kaydırılabilir Klavye

Metin girerken tek tek tuşlara dokunmaktansa parmağınız ekran üzerinde dans ettirerek kelimelerinizi yazabilirsiniz.

Telefon Renk Tonunu Ayarlayın

Ekranın renk tonu hoşuna gitmediyse Ayarlar –) Ekran –) Ekran Modu‘na girin ve istediğiniz bir renk tonunu seçin.

Ekrana Bak

Galaxy Note 2 ekrana bakıp bakmadığını ön taraftaki kamerayı kullanarak anlayacaktır. Böylece ekran varsa zaman-aşımı süresinden sonra kapanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir