PUBG Harita (Map) Seçme Nasıl Yapılır ?

Bildiğiniz üzere 1.0 güncellemesi ile birlikte PUBG nihayet erken erişim sürecinden çıktı. İlk çıktığı günlerde içerdiği bir çok bug ve performans sorunları yüzünden çokça eleştiri alsa da sıra dışı oynanışı yönünden oldukça sevildi. Geçtiğimiz günlerde gelen 1.0 güncellemesinin en büyük özelliklerinden biri de aynı haritada oynamaktan sıkılan oyuncular için yeni bir harita oldu. Ancak yeni harita geldi gelmesine ancak bu seferde oyuncular tek yürek, akıllarda tek soru ! Oynamak istediğimiz haritayı nasıl seçeceğiz ?

İşte şuanda oyuncuları rahatsız eden bu husus için çalışmalar yürütülüyor. Esasen ilk başlarda yapımcılar Pubg’nin bir hayatta kalma oyunu olduğunu ve oyuncuların her haritaya ve hava şartına hazırlıklı olması gerektiğini söylerken, son günlerde oyuncuların hunharca oyundan çıkması nedeniyle bu görüşlerini değiştirmek zorunda kaldılar.

Sizde biliyorsunuz ki daha oyun başlar başlamaz 10 – 20 oyuncu oyunu terk ediyor. Yere ayak bastığınızda oyuncuların neredeyse %8o i oyundan çıkıyor. Bu rahatsız edici durumun ardından PUBG en yakın zamanda gerekli değişikliklerin yapılacağı müjdesini verdi ?

Geliştiriciler neden oyunculara seçme hakkı tanımıyor ?

Bunun altında yatan sebep ise açıkça belli. Geliştiriciler de zaten bir hafta önce blogda yayınladıkları yazıda bunu dile getirdiler.

“Eğer oyunculara seçim hakkı tanırsak, bir çok oyuncu popüler haritaları ve hava şartlarını tercih edecek. Diğer modlarda ve haritalardaki oyuncular ise belkide dakikalarca bir oyunun başlamasını beklemek zorunda kalacak. Halihazırda bir oyunun başlaması için 100 oyuncu gerekiyor. Böyle olunca az oynanan haritalarda uzun süreli takılmalar olacak. Oyuncular uzun süre bekleyerek mağdur olacaklar. Diğer bir zarar ise popüler haritalarda uzun kuyruklar olacak. Bu durumda da oyuncular beklemek zorunda kalacaklar.”

(Birebir böyle demediler de özet olarak bu şekilde.)

Peki siz ne düşünüyorsunuz, haritaları ve hava durumunu seçme hakkı oyunculara tanınırsa geliştiricilerin korktuğu durum gerçekleşir mi ? Sizce seçim hakkı oyunculara verilmeli ?

Bu yazıya 2 yorum yapılmış

  1. Cüneyt dedi ki:

    Evet seçme hakkı oyuncuya sunulmasın bide başımıza bekleme belası gelmesin girip oynayalım neresi gelirse gelsin

  2. Berra dedi ki:

    Bence seçim hakkı gelmeli çünkü erangeli sevenler kadar miramarı sevenler de çok ayrıca sanhook da bu ara yeterince popüler. Ben çöl haritası gelsin diye belki on kere gir çık yapıyorum. Asla oynamam öbürünü sevmiyorum bayıyor bence. Çöl bulmaya çalışmak da bayıyor insanın oynayası kalmıyor. Bence bekleme gibi bir sorun olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir