Powerbank Nasıl Şarj Edilir?

Yanımızda bir powerbank olması her zaman için iyidir. Powerbank olması özellikle prizden uzakta olduğumuzda çok işimize yarar. Powerbank nasıl şarj edilir öğrenmek gerekli bu sayede powerbank’in daha uzun süreli kullanılmasını sağlar.. Powerbank yani güç bankalarını dizüstü, masaüstü veya prizlerle şarj edebilirsiniz. Powerbank’iniz tamamen şarj olduğunda ise fişini çekip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Taşınabilir şarj aletinizi kolayca şarj etmek için ne zaman, ne kadar ve verimli nasıl şarj edilir öğrenin.

Powerbank Nasıl Şarj Edilir ve Ne Zaman Şarj Edilmeli?

  1. Powerbank’in ne zaman şarj edeceğinizi öğrenmek için LED ışıklarını kontrol edin. LED ışıkları sayesinde powerbank’ta ortalama ne kadar şarjı var görebiliriz. Hatta bazı powerbank’lerde yüzde olarak bile yazıyor. Çoğu güç bankasının 4 LED ışığı vardır. Bunlardan 1 veya 2 tanesi yanana kadar powerbank’inizi şarj etmeyin.
  2. Powerbank (Güç bankasını) duvar prizine takarak şarj edin. Powerbank güç kablosu ve adaptörü ile birlikte gelmiş olmalıdır. Bunlarla powerbank’i şarj edin.
  3. Powerbank, bilgisayarlar üzerinden de USB kablosu ile şarj edilebilmekte fakat bu şarj çok yavaş olduğu için mümkünse her zaman duvar prizinden şarj edin.

Powerbank Ne Kadar Şarj Edilmelidir?

  1. Şarj süresinin ne kadar olması gerektiğini powerbank’in üretici talimatından daha fazla şarj etmeyin. Bunu powerbank’in kutusundan görebilirsiniz.
  2. Şarj cihazını tamamen şarj olduğunda hemen çekiniz. Gece sabaha kadar powerbank’i şarjda bırakmayınız.
  3. -LED ışıklarınız çalışmıyorsa önceden ne kadar şarj ediyorsanız o kadar süre şarj edip şarjdan çekiniz.

Powerbank Nasıl Verimli Olarak Şarj Edilir?

  1. Dizüstü veya farklı cihazda şarj etmekten kaçının. Priz her zaman bu tür cihazlardan daha hızlı şarj eder. Ayrıca bu tür cihazlardan şarj ederken ara sıra powerbank’i çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden bu da verimliliği düşürür.
  2. Powerbank’i aşırı şarj etmekten kaçının. Powerbank’i uzun süreli fişe takılı şarj etmeyin. Güç bankasının aşırı şarj edilmesi pilin ömrünün azalmasına neden olur. LED ışıklarının tümü yanana kadar şarj edin.
  3. Mümkünse telefon ve powerbank’inizi aynı anda şarj edin. Bu sayede telefonu dışarıda hemen güç cihazına takmamış olur ve daha uzun süre powerbank’i kullanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir