Play Store “Bu Öğe Ülkenizde Kullanılamıyor” Sorunu ve Çözümü

Android telefonlarımızda kullanılan Google Play Store’da bazı uygulamalar da ne yazık ki “ülkenizde kullanılamıyor” hatası alıyorsunuz. Makrospot’ta bunun için kolay bir çözüm var.

Play Store’da yüklemek istediğimiz uygulamalar bazen küçük sorunlar çıkartabiliyor “bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” gibi hatalar. Eğer sizde yeni çıkan uygulamalar veya beğendiğiniz uygulamalarda bu sorunla karşılaşıyorsanız adımlarımızı takip edin.

 1. Telefonunuzda ülkemizin konumunu değiştiren VPN uygulamalarından bir tanesini yüklüyoruz. Bunun için kullanabileceğiniz VPN uygulaması Play Store’da onlarca bulunmaktadır.
 2. VPN uygulamasını yükledikten sonra ülke konumunu seçiniz. Genelde ABD sorun çıkartmıyor. Seçtikten sonra VPN servisini açın.
 3. Şimdi ise Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store ve “Depolama” tıklayınız. Play Store verilerinin olduğu ekrandan “Zorla Durdur” sonra “Verileri Temizle” seçeneklerine tıklayınız. 
 4. Şimdi ise Google Play Store uygulamasını açın ve yüklemek istediğiniz uygulamayı bulun.
 5. Yükle” sayfası geldiğinde uygulamanızı yükleyiniz.
 6. Google hesabınız ile tekrar kurulum istendiğinde “Atla” seçeneğini seçiniz.

Bu yazıya 5 yorum yapılmış

 1. Sinan dedi ki:

  İşe yarıyor teşekkürler 🙂

 2. Poyraz Zanetik dedi ki:

  İşe yaradı valla..
  eywallah sağolasın ♥

 3. Murat dedi ki:

  işe yaramadı lg g3 32 gb android sürüm 6.0

 4. Soner dedi ki:

  Olmuyor veriyi sildim uygulamadan canada yaptim kuzey amerika yaptim sonra bidaha veriyi sildim ama yinede bu ulkdede kullanilamaz diyor indirdigim oyun killbox CA canada oyunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir