Paladins’in Yeni Kahramanı Terminus İncelemesi!

Bugün Paladins’e girdiğimde başta fark etmemiştim. Oyuna girince karşıma geldi. Girişte elim ısınsın diye Talus ile başlamıştım, iyi ki de öyle yapmışım. Allah’ım o nedir ? Şuana kadar bir çok karakter gördük kimisi OP düzeydeydi, zamanla gelen güncellemeler ile düşürülmüştü.

Bizim Terminus da işe tam böyle bir karakter. Başlangıç için gereğinden fazla özelliklere sahip Over Power bir karakter diyebilirim. Zaten tank olduğu için öldürmesi oldukça zor. Diğer tank kahramanlarından farklı olarak çok yönlü ve kırılmaz bir kalkana sahip.

Bu kalkan hem kendini hemde çevresindeki hasarı emiyor. Açıkçası bunu fark ettiğimde verdiğimde ilk tepki “Oha ..” olmuştu. Bir sonraki el Viktor almıştım ve alan hasarına karşı nasıl tepki veriyor öçltüm. Kalkanı açtığında hem kendisi hemde arkadaşları hiç bir hasar almadı. Öyle bir tank kahraman ki hemde hem kırılmayan bir kalkana sahip, hemde kalkan aktif olduğu sürece arkadaşlarını da koruyor.

İşin kötüsü ise ultimate yeteneği sayesinde öldükten sonra dirilebiliyor. Öldükten sonra yaklaşık 2.5 saniye içinde diriliyor ve çevresine 4K hasar veriyor. Evet, yanlış duymadınız tam 4K. Rakam ile 4000 yazıyla dört bin.

Hayır bu adam Tank. Yani tanklaması lazım ama öyle bir yardırmışlar ki geliştiriciler hasar kahramanları kadar hasar veriyor adam.. Üstüne birde moral dolum hızını artıran kartı üçüncü seviyeye getirdiğinizde oyunun tüm dengesi bozuluyor. Eğer sağlam bir support kahraman varsa yanınızda canınız dibi vurana kadar ultimate yeteneğiniz doluyor ve sınırız yaşam!

Hem kırılmaz bir kalkanınız, hem ölmenizi engelleyen ve yüksek miktarlarda ani hasar vermenizi sağlayan ultimate yeteneğiniz vee &60 yavaşlatan bir yeteneğiniz var. İleri doğru atlıyor ve rakibinizi yavaşlatıyorsunuz. Bu yetenek aynı zamanda 500 hasar veriyor.

Karakterimizin tek normal yanı düz vuruşları ile saniye de 700 hasar veriyor olması. Hasar ve Flank kahramanlar saniye de 900 – 1100 hasar verirken saniye de 700 vurması sanıyorum bir tank için ideal. Ancak diğer yetenekleri bir tank karakter için fazla uçarı. Benzer bir eleştiriyi bir zamanlar Torvald için yapmıştım ancak gelen gideni aratıyor. Hi-Rez her güncellemesi ile bizi şaşırtmaya devam ediyor.

Peki siz Paladins’in yeni kahramanı Terminus hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce de sınırları zorlayan bir kahraman değil mi ?

Bu yazıya bir yorum yapılmış

  1. Burak dedi ki:

    Terminus çok iyi olmuş ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir