Paladins En iyi Şampiyonlar (En iyi Karakterler)

Merhaba arkadaşlar, bugün paladins de hem oyuna yeni başlayanlar için hemde belli bir mesafe kat etmiş olanlar için oyuna daha hızlı alışabileceği ve daha hızlı skor kasabileceği şampiyonları ele alacağız. Yani hem yeni başlayanlar hemde bir mesafe kat etmiş olanlar için alınabilecek en iyi şampiyonlar hangileri bunları tanıtacağız. Ek bu kahramanlar ile ilgili videolarda verdik bu videolara da inceleme açısından bakabilirsiniz.

Ön Saf (Tank) Şampiyonları

Yeni Başlayanlar Oyuncular

Acemiler şahsımca tank karakterleri oynamamalı. Çünkü takım arkadaşlarınızın çoğu da sizin gibi yeni olduğu için öncelikle hasar veren kahramanlara yönelecek ve sizi ortada yalanız bırakacaklardır. Keza tank bile olsanız kontrol noktasını savunmak kolay değildir, yanlış bir hareketinizde çok kolay ölebilirsiniz bu da sizi oyundan soğutabilir.

Ayrıca tankların oyun içerisindeki hareket kabiliyeti azdır. Dolayısı ile sizin amacınız oyunu öğrenmek için şimdilik bu karakterden uzak durmanız gerektiğini düşünüyorum.

Orta Düzey Oyuncular

Siz artık bir miktar deneyim sahibi olduğunuz için kahramanları zevkinize göre değil, karşı tarafa göre seçmeye dikkat etmelisiniz. Mesela rakibiniz Makoa aldıysa Fernando almamalısınız. Rahatlıkla kalkanınızı kırabilir ve sizi zor durumda bırakabilir. O yüzden öncelikle karşı tarafa göre hareket edeceğiz ondan sonra avantajlı olan tank karakterimizi alacağız.

 • Ruckus: Eğer avantajlı konumda iseniz mutlaka tercih etmeniz gereken tank karakteridir. Hem hasarı yüksektir hemde ortalama bir kalkana sahiptir. Grover gibi bir destek varsa arkanızda sakın bu şansı kaçırmayın. Oyun başlangıcında kalkanlara daha fazla vurmanızı sağlayacak olan itemi alın. Bu sayede ağır tahribat gücünüzünde etkisiyle kolayca kontrol noktasını tutabilir ve yük vagonuna sahip çıkabilirsiniz.
 • Torvald: Eğer avantajlı bir haritada oynuyorsanız, yani rakiplerinizi harita dışına savurabileceğiniz bir haritada iseniz kesinlikle karşı tarafa bırakmadan alınması gereken bir karakter. Hem kontrol noktasında, hem bitiş noktasında gerekse de kombatlarda ultisi çok yararlıdır. Ayrıca anti tank özelliği vardır. Rakibinin tankını emerek hem onu daha kolay saf dışı bırakır hemde kendisi daha uzun süre hayatta kalır. Şuana kadar gördüğüm en overpower tank karakteri desem yeridir. Öyle bir etkisi var.

Hasar Şampiyonları

Yeni Başlayanlar Oyuncular

 • Kesinlikle Viktor! Neden mi ? Oynaması çok basittir. Ortalama bir can değeri vardır. Ne azdır ne de çoktur. Ayrıca çok hızlı hareket eder. Peşinizde flank mi var, basın kaçın. Meave değilse kolay kolay yakalayamaz sizi. Hele birde koşarken can yenileme kartı varsa ölmeniz daha da zorlaşır. O yüzden benim size en önemli tavsiyem kesinlikle Viktor. Viktoru öğrenin diğerlerine şimdilik bulaşmayın.

Orta Düzey Oyuncular

Yukarıda dediğim gibi yine seçimi karşıya göre yapıyoruz. En avantajlı olan hangisi ise onu seçiyoruz. Benim size en büyük tavsiyem aşağıdaki iki karakterdir. Mümkün oldukça onları seçin.

  • Drogoz: Hem hunharca hasar vermesi, hem alan hasarı vurabilmesi hemde ultimate yeteneği ile dağ gibi denilen tankları bi kafa atarak öldürebilmesinden tutun mükemmel bir karakterdir. Ateş ediş stili başlarda zor gelebilir ancak alıştıktan sonra hasar rekorlarını kırıcaksınız emin olun.

 • Kinessa: Aslında pro düzeyinde bir karakter ancak eğer daha önceden misal cs go, fps tecrübeniz varsa, aim alma konusunda tecrübeniz varsa bu karakteri de kullanmanızı öneriyorum. Nedeni ise çok fazla hasar vermesi tabiki. Kafa atışlarında bir çok karaktere kolaylıkla tek atabilmesi, ultimate yeteneği ile kontrol noktasını çiçek gibi yapabilmesi, tuzakları ile koruyabilmesi yönünden sevdiğim karakterlerden biridir. Ancak Kinessa için biraz kaliteli bir fareye, mousepad’e ve dürbünlü silah deneyimine ihtiyacınız var. Eğer bunlar varsa Kinessa’yı kaçırmayın.

Flank (Çevre) Şampiyonları

Yeni Başlayanlar Oyuncular

Aslında burada da sizin oynayabileceğiniz karakterler var. Ancak bunlar için daha önceden fps deneyiminizin olması gerekiyor. Daha doğrusu biraz seri hareket etmelisiniz. Çünkü bu karakterlerin canı çok azdır, çok kolay ölürler. Ancak verdikleri hasarda bir o kadar fazladır. Hızlı hareket ederler, kolayca düşmanın sahasına geçebilirsiniz Kaçma yetenekleri vardır. Bu yüzden flank karakteri ile kill almak suikast düzenlemeye benzer. Beklenmedik bir anda girer düşmanı ortadan kaldırır ve çıkarsınız. Hızınız sayesinde düşmanınız sizi yakalayamaz.

 • Skye: Flank karakterler arasında benim size önerim skye olacaktır. Çünkü hem hızlı hareket eder, hem görünmezdir, kolay kaçar, sis bombası kombatta büyük üstünlük sağlar. Ayrıca ultisi geniş alana çok fazla hasar verdiği için kontrol noktasında, takım kombatlarında ve bitiş noktalarında çok işe yarar.

Orta Düzey Oyuncular

  • Evie: En etkili flank karakteri olarak görüyorum. Hem hunharca hasar vermesi, hem kolayca her yerden kaçabilmesi hemde ultimate yeteneği sayesinde takım arkadaşların büyük bir üstünlük sağlaması nedeniyle çok etkili bir karakterdir. Biraz ustalık gerektirir zira ateş ediş tarzı farklıdır. Hareket edenlerin üstüne ateş etmemeniz gerekir. Ya da biraz daha prolaşınca alsanız daha mantıklı olabilir. Evie oynarken bir çok kişi çok zorlanıyor.

 • Lex: Fps tecrübesi olanların fark attığı karakterlerden bir tanesi daha. Çok yüksek hasar verir. Kaçma yetenekleri etkilidir. Kolaylıkla girip hedefi öldürüp çıkabilirsiniz. Ayrıca ultimate yeteneği sayesinde tankları rahatlıkla temizleyebilir ve kontrol noktası hakimiyetinde üstünlük sağlayabilirsiniz.

Destek Şampiyonları

Yeni Başlayanlar Oyuncular

 • Grover: Olağanüstü bir iyileştirme yeteneği vardır. Hatta en çok iyileştirme yeteneğine sahip şampiyondur. Pasifi ile dahi çevresindeki oyuncuları iyileştirir. Hasar bakımından ise yine yüksek hasar veren vuruşlar yapar. Önemli olan rakiplerinizden sürekli uzak kalmayı başarabilmek. Zaten bunun içinde ‘sarmaşık’ adlı yeteneği var. Aynı flank herosu gibi çok hızlı bir şekilde uzaklaşabilir. Bu yüzden yeni başlayanlar için tercihim grover.

Orta Düzey Oyuncular:

 • Seris: Hem orta yüksek miktarda iyileştirme hemde yüksek miktarda hasar verir. Hemde ‘gölge gezintisi’ sayesinde saldırıları kolaylıkla savuşturabilir. Destek karakteri olmasına rağmen yeteneklerine bakıldığında overpower olarak nitelendirebileceğimiz bir özelliğe sahip. Bu yüzden seris ile olan yeteneğinizi geliştirmenizi öneririm.

Bu listeyi tamamen kendi oyun tecrübelerime göre hazırladım. Benimle aynı fikirde olmayanlarınız illaki olacaktır. Ancak hem moba hem fps hemde tf – overwatch oynamış biri olarak yukarıdaki listenin hem oyuna yeni başlayanlar hemde belli bir mesafe katmış olanlar için yararlı olacağını düşünüyorum. Eğer farklı görüşleriniz varsa yorumlarda bizimle ve oyunu oynayan diğer arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir