Paladins Dll hatası (Çözüm)

Merhaba arkadaşlar, bugün Paladins oyununda karşılaştığımız dll bununamadı sorunları nasıl çözülür bunu anlatacağız. Muhtemelen çoğunuz denemiştir ancak oyunu ister steam üzerinden isterse de Hi-Rez üzerinden indirin sorun halen devam edecektir. Dolayısı ile bu hata istemciden kaynaklanan bir dll hatası değil, işletim sisteminizden kaynaklanan bir dll hatasıdır.

Ancak yukarıda ki ihtimalde farklı istemciden indirdiğiniz zaman hata düzeliyorsa bu durumda istemcinizi silip yeniden yüklemeniz gerekiyor. Mesela Paladinsi steam üzerinden indirdiniz ve açılışta dll hatası verdi ancak Hi-Rez üzerinden indirdiniz ve oynadınız hiç bir hata yok. Bu durumda steam kaynaklı bir hata olduğu için steamı kontrol etmeniz gerekiyor.

Peki hata istemciden kaynaklı değil ise ne yapacağız. Bu dll hataları almanızın temel nedeni, bilgisayarınızda güncellemelerinizin eksik olmasından kaynaklanıyor. Özellikle de microsoft visual c++ sürümleri bilgisayarınızda eksik ise hem oyunlarda hemde programlar da bu tür DLL hataları ile karşılaşmanız normal. Hata çözmek için yapabileceğiniz iki alternatif yol var.

Birinci yol microsoft visual c++ paketlerini manuel olarak indirmek. Nerden indireceğiz ? Tabiki Microsoft’un kendi sitesi üzerinden indireceğiz. Mesela bilgisayarınızda Microsoft visual c++ 2012 paketi eksik ise buradaki link üzerinden indirip kurabilirsiniz. Diğer dosyalardaki eksikleri ise gerek microsoft’un kendi sitesinde gerekse de google üzerinde araştırarak bulabilirsiniz. Ancak bu yol biraz zahmetli bir yol ve zamanınızı alabilir. İsterseniz aşağıdaki daha kısa yöntem olan ikinci yolu tercih edebilirsiniz.

İkinci yol ise Iobit tarafından geliştirilen Driver Booster adlı programı kurmak. Programı kurduktan sonra genel bir tarama yapıyoruz ve tarama sırasında program otomatik olarak eksik olan bütün sürücüleri, oyun bileşenlerini ve eski sürüm sürücüleri tespit edecektir. Tarama işleminin ardından Driver Booster hem bilgisayarınızda güncel olmayan bütün sürücü ve oyun bileşenlerini güncellediği gibi hemde eksik olan Microsoft visual c++ paketlerinizi de indirecektir. Tamamen ücretsiz olan bu programa buradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdiğinizde hatanız düzelecektir. Ancak halen hata almaya devam ediyorsanız ya da Paladins ile alakalı başka bir sorun varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir