Paladins Cannot Find to Hi-Rez İnstallation Hatası ve Çözümü

Eğer Paladins’i steam üzerinde ilk kez kuruyorsanız bu hata ile karşılaşmanız mümkün. Son dönemlerde Hi-Rez’in kendi istemcisine ağırlık vermesi ve Steam’ı biraz ihmal etmesi nedeniyle oyunu steam üzerinden oyuncular türlü sıkıntılar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bunlardan birisi de oyunu ilk yüklediğimizde ve güncellemeyi yaptığımızda karşımıza çıkan ” Cannot Find to Hi-Rez İnstallation” hatası.

Bu hatayı almamızın nedeni steam sunucularında şuan için güncel olmayan bir Paladins versiyonu yer alıyor. Hatta oyunu ilk yüklediğinizde ek bir güncelleme daha yapıyorsunuz. Ancak bu sırada eski sürüm Hi-Rez versiyonu güncellenmiyor onu manuel olarak güncellemeniz gerekiyor. Aşağıda nasıl manuel olarak güncelleyeceğinizi anlattık. Oldukça basit bir işlem.

Aşadaki adımları takip edin.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Paladins\Binaries\Redist dizinini açın.
  • Burada karşımıza bir takım uygulamalar çıkacak. “InstallHirezService.exe” adlı uygulamayı seçiyoruz ve bilgisayarımızda kurulu olan Hi-Rez sürümünü kaldırıyoruz. (Hem yükleme hemde silme işlevi görüyor.)

Başarılı bir şekilde güncel olmayan Hi-Rez sürümünü kaldırdıktan sonra yeniden kurmamız gerekiyor. Bunu ister redist klasörü içinde yer alan  “InstallHirezService.exe”  uygulaması ile isterse de Steam’a girip yonu başlatarak yapabilirsiniz. Başlattığınız sırada oyun dosyaları taranıyor ve eksik olan, Hi-rez sürümü, microsoft redistributable c++ paketleri ve Directx versiyonu yükleniyor.

Benim tercihim Steam üzerinden yeniden yüklemeniz. Böylece sadece Hi-rez sürümünü eğil bilgisayarınızda eksik olabilecek diğer oyun bileşenlerini de yüklemiş olursunuz ve daha sonradan ortaya çıkabilecek can sıkıcı hatalar ile uğraşmazsınız.


Paladins FPS Arttırma Yöntemleri

Paladins En iyi Şampiyonlar (En iyi Karakterler)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir