Overwatch için Death Match (Ölüm Maçı) Modu Sonunda Geliyor!

Temel de Team Fortress benzeri gibi görünse de oynanış olarak sıradışı mekanikleri oyuncuların kalbini fetheden Overwatch 1,5 yıllık bekleyişin ardından beklenen duyuruyu yaptı. Blizzard tarafından yapılan açıklamaya göre hem takım takıma hemde herkesin tek tabanca takıldığı olmak üzere iki farklı tabanlı ölüm maçı haritası üzerinde çalıştığı duyurdu.

Yeni gelen ölüm maçı ile oyuncular rakiplerini her öldürdüğünde puan kazanacaklar ve maksimum skora ilk ulaşan kişi yada takım oyunu kazanacak. Tek tabanca oyunlar için 20 leş almak yeterli iken takım takıma yapılan maçlarda oyunu kazanmak için her takımın toplam leşinin 30 olması gerekiyor.

Yeni modun yanında Blizzard ölüm maçı için özel olarak tasarlanmış yeni bir harita üzerinde çalıştığını da duyurdu. Château Guillard adlı bu harita tamamen ölüm maçı deneyimini geliştirmek üzere tasarlandı. Aşağıda yer alan video da bu haritayı görebilirsiniz. Ayrıca var olan haritalar üzerinde ise bir takım değişiklikler yapan Blizzard bütün haritaları kusursuz bir oynanış için hazır hale getireceklerini duyurdu.

Şuan bilgisayar üzerinden oynayan kişiler test sunucularında yeni ölüm maçı modunu test edebilir. Ancak konsol oyuncuların ise bir süre beklemesi gerekiyor. Blizzard henüz net bir tarih vermese de bir kaç hafta içinde gelecek olan güncelleme ile modun bütün platformlarda oynanabileceği müjdesini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir