Marvel’in Yeni Dizisi Runaways Hakkında Yeni Haberler!

Çizgi roman kahramanları ve bu kahramanlar için çektiği filmleri ile dünya çapında popüler olan Marvel, yeni bir dizi ile seyircilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Runaways’şn birinci sezonu 10 Kasım’da seyircileri ile buluşuyor!

Netflix benzeri bir firma olan Nulu üzerinde yayına girecek olan Runaways, geçtiğimiz gün ABD’nin New York şehrinde düzenlenen New York Comic-Con etkinliğinde yeni fragmanı ile birlikte izleyicilere tanıtıldı. Söz konusu bu fragmanı aşağıda görebilirsiniz.

Youtube üzerinde yayınlandıktan sonra ilk 24 saat içerisinde bir milyondan fazla izlenme alan dizinin fragmanı ayrıca izleyicilerin çoğunluğu tarafından olumlu karşılandı. Youtube grafiklerine bakarsak like/dislike oranı 7’nin üzerinde.

Dizinin hikayesi ise genç bir grup bir gün arkadaşlarının evinde toplanmaya karar verir. Evin içerisinde gizli bir bölmenin varlığını keşfeden arkadaşlar aşağı indiğinde, evine gittikleri arkadaşlarının anne ve babasınında dahil olduğu bilinmeyen şeytani bir örgütün ayin ritüeline denk gelir ve fark edilirler. İşte bu noktadan sonra da burunları b*ktan kurtulmaz. Unutmadan söyleyelim dizide doğa üstü güçlerde yer alıyor. Zaten Marvel’den bahsediyoruz doğaüstü güç olmasa Marvel olmazdı(!)

Dizinin senaryosu başlangıçta düşük maliyetli Holywood filmlerine benziyor ancak şaşırtıcı olan bu dizinin senaryosunu Chuck ve Gossip Girl gibi dizilerden bildiğimiz Josh Schwartz ve Stephanie Savage adlı senaristler ele aldı. Açıkçası bu iki dizinin de gerçekten başarılı diziler olduğunu hesaba katarsak senaristlerin güzel bir iş çıkaracağını düşünebiliriz. Tahminen komedi-dram türünde bir dizi bizleri bekliyor.

Dizide yer alan karakterleri henüz pek adı sanı duyulmamış olan Rhenzy Feliz, Lyrica Okano, Virginia Gardner, Ariela Barer, Gregg Sulkin ve Allegra Acosta gibi gençler canlandırırken bir yandan da dizinin diğer oyuncuları arasında Annie Wersching, James Masters ve Julian McMahon gibi dizi dünyasının bilinen simaları yer alıyor.

Açıkçası Marvel filmleri ile gişe rekorları kırsa da önceki dizilerinde resmen hayal kırıklığı yaşatmıştı izleyicilere. Ancak bu dizi ile dizi sektöründeki başarısızlıklarını kapayabilir. Hem  The Handmaid’s Tale’a gibi bir seriyi ekranlara taşıyan Hulu hemde Chuck ve Gossip Girl gibi dizilere imza atan senaristleri düşündüğümüzde Marvel tam kadro sahaya çıkıyor diyebiliriz. (Sizin takım çok güçlü oldu ama)

Runaways hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Marvel bu sefer dizi sektöründe şeytanın bacağını kıracak mı ?

Bu yazıya bir yorum yapılmış

  1. Sinem dedi ki:

    Siteniz ok Gzel Konularnz Takip Ediyorum Teekkrler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir