Law Breakers Directx 11 Hatası (Çözüm)

Bu yazımızda Law Breakers oyununda Directx 11 hatası (dx11 feature level 11.0 is required to run the engine) alıyorsanız bu hatayı nasıl çözeceğimizi anlatacağız.  Ancak konuya geçmeden önce belirtmek istediğimiz bir husus var. Eğer bu hatayı bir güncelleme sonrasında değil, ilk oyunu kurduğunuz sırada alıyorsanız öncelikle Ekran kartınızın Directx 11 destekleyip desteklemediğinden emin.  Eğer ekran kartınız DirectX 11 desteklemiyorsa zaten oyunu çalıştırabilmeniz mümkün değil. (Nasıl bakacağınızı bilmiyorsanız ekran kartı modelini yorumlara yazabilirsiniz).

Eğer ekran kartınız DirectX 11 destekliyorsa ve buna rağmen hata alıyorsanız aşağıda anlattığımız işlemi yapıyoruz. Bu işlemleri sırasıyla yapmanız gerektiğini unutmayın!!

1) Öncelikle DirectX sürümünüzü güncellemeniz gerekiyor. Ancak bunu aşağıda belirttiğimiz klasörden güncelliyoruz.

  • “Steam klasörünüzün bulunduğu dizin” \ steamapps\ common\ LawBreakers\ _CommonRedist\ DirectX\ Tarih\ DXSETUP.exe

Güncelleme tamamlandıktan sonra ekran kartımızı güncelliyoruz. Ancak doğrudan üretici firmanin sitesinden güncellemeniz gerekiyor. Web üzerinde bulduğunuz güncel olmayan driverları kurmayın!

Ekran kartınızı da başarılı bir şekilde güncelledikten sonra aşağıdaki basamakları takip edip ekran kartımızı tam güç çalıştırıyoruz.

  • Masaüstüne gelin
  • Sağ tıklayın ve Nvidia denetim masasını açın.
  • 3D ayarlarına gelin.
  • İbreyi yüksek performansa kökleyin.

Amd ekran kartı kullananlar ise varsa böyle benzer bir durum yapsınlar. Ben Nvidia kullanıyorum dolayısı ile Amd konusunda atıp tutmak da istemiyorum.

Umarım yukarıda yer alan yöntem sizin için yararlı olmuştur. Herkese iyi oyunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir