“Klavye Dilini Değiştirme” Nasıl Yapılır?

Kullandığınız Q klavyeyi veya F klavyeyi farklı dillerde kullanmak için yeni bir klavye satın almanıza gerek yok. Sadece bilgisayarın dil ayarlarında bunu yapabilirsiniz. Ayrıca sadece dil değiştirmekle kalmayıp Q klavye düzenini F klavye olarak ayarlayabilirsiniz. Klavye düzeninde gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra klavye dilini kolaylıkla bir kaç tuş ile değiştirebilirsiniz. Neyse klavye dilini değiştirme nasıl olur bir bakalım.

1. Klavye Dilini Ayarlamak

Klavye dilini ayarlamak ile ilk işimizi halledelim. Şimdi Denetim Masası — ) Saat, Dil ve Bölge — ) Dil gidin ve buradan bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz dilleri görebilirsiniz.

Buradan DİL EKLE diyerek istediğiniz dili bilgisayarınıza ekleyebilirsiniz. Burada İngilizce, Almanca, Rusça, İspanyolca ve başka dilleri bulabilir ve ekleyebilirsiniz. Dili Ekledikten sonra da SHİFT + ALT tuşlarına aynı anda basarak klavye de burada seçmiş olduğunuz diller arasında geçiş yapabilirsiniz.

2. Q Klavyeyi F Klavyeye Çevirebilirsiniz

Bilgisayarınızda Denetim Masası — ) Saat, Dil ve Bölge — ) Dil giderek yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere Türkçe kısmının karşısındaki Seçenekler — ) Giriş Yöntemi Ekle gidin. Gelen ekrandan F klavyeyi seçin. Sonra SHİFT + ALT kombinasyonu ile F klavyeye geçiş yapabilirsiniz.

 

3. Klavye Düzenleri Arasında Geçiş Nasıl Yapılır?

Bunun için SHİFT + ALT tuşlarına aynı basarak klavyede diller arası geçiş yapabilirsiniz. Eski haline getirmek için yine bu tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

 

Yapamadığınız bir şey olursa yorum kısmına hemen yazın yardımcı olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir