Kayıp veya Çalıntı Cep Telefonu Nasıl Bulunur ?

Cep telefonunuzu kaybetmeniz veya çalınması üzücü bir durum olabilir. Ancak böyle bir durumla karşılaşmadan önce bazı önlemler alınması gerekir. iPhone, Samsung ve Android telefonların Telefonumu Bul programları ile bu işi halledebiliriz.

Ayrıca Google’ın da Android telefonumu bul gibi bir özelliği de bulunmaktadır.

NOT: Bu programları, telefonunuzun kaybolmadan veya çalınmadan önce yüklemeniz gereklidir.

iOS ( İphone ve iPad )

İphone, iPod, Macbook veya iPad gibi cihazlarınızı bulmak için Apple’ın kendine has programı olan iPhone’umu Bul indirin.

Bu program sayesinde telefonunuzun herhangi bir kaybolması veya çalınması durumunda program üzerinden nerede olduğunu görebilirsiniz.

Android Telefonlar

Kaybolan veya çalınan telefonlarınızı bulmak için Gmail hesabınıza girerek Google’ın Telefonu Bul sitesini kullanabilirsiniz.

Son Xperia telefonunuzu bulmak için Sony’nin sitesine giderek kaybolan veya çalınan telefonunuzu aramaya başlayabilirsiniz.

Samsung telefonları için Samsung’un bul özelliğini kullanabilirsiniz.

BlackBerry Telefonlar İtelefonçin

BlackBerry Protect adlı uygulamayı telefonunuza indirerek telefonunuzu bulmanızı sağlayan müthiş bir araçtır. Ayrıca uygulama sayesinde uzaktan telefonunuzu kiliteyin, tüm verileri silebilirsiniz. Program BlâckBerry 10 işletim sistemine sahip telefonlarda otomatik olarak entegre edilmiştir.

Windows Phone

Bu ücretsiz hizmete https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-mobile-upgrade sitesinden ulaşabilirsiniz. Buraya girdiğinizde Menüden Cihazlar –) Telefonlar –) Telefonumu Bul diyerek Microsoft hesabınıza giriş yapınız.

Antivirüs Programlarını Kullanma

Bazı antivirüs programları sizi virüslerden korumanın yanı sıra başka özellikleri de bulunmaktadır. Doğru bir virüs programı ile telefonunuzu bulabilir, cihazda saklanan bilgileri uzaktan silebilir veya telefonu yeni bir SIM kart takıp kullanılmasını engellemek için telefonunuzu kilitleyebilirsiniz.

Bunun için; Kaspersky Anti-Virüs programı gibi bir çok programı bularak telefonunuza indirebilirsiniz.

 

Bu yazıya bir yorum yapılmış

  1. lessurprises dedi ki:

    Teşekkürler 🙂 emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir