iPhone ve iPad ile Nasıl Ekran Kaydı Alınır (iOS 11 Özelliği)

iOS ile 11 gelen yeniliklerden önemli bir tanesi de artık iPhone veya iPad cihazımızda herhangi bir üçüncü parti uygulamaya ihtiyaç duymadan ekran kaydı alabilmemiz. Bu özellik sayesinde artık kaydetmek istediğimiz görüntüleri rahatlıkla kayıt altına alabiliyoruz. Mesela periscope uygulamasından tutun, oynadığınız bir oyuna kadar, uygulama ve oyunlarda her şeyi kayıt altına alabilirsiniz. Aşağıda bu işlemi nasıl yapacağınızı gösterdik.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelik kontrol merkezini açmanız gerekiyor. Burada kontrolleri özelleştir seçeneğine tıklıyoruz ve ekran kaydı seçeneğinin karşısında yer alan yeşil artı butonuna tıklıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz aşağıda olduğu gibi ekran kaydı alma butonu kontrol merkezinizde görünecektir.

Ekran kaydı butonunu ister kontrol merkezi üzerinden kontrol edebilir isterseniz de ana ekrana alabilirsiniz. Ekran kaydı almak içinse önce butona tıklayın ve “Kaydı Başlat” seçeğini seçin. Burada mikrofonu isteğe bağlı olarak devre dışı bırakabilir ve sessiz görüntülerde çekebilirsiniz.

Çektiğiniz bu ekran kaydını sonlandırmak içinse tek yapmanız gereken kayıt sırasına ekranın üst bölümünde çıkan mavi bara dokunmak. Mavi bara dokunduktan sonra kaydı durdurma seçeneği açılıyor.

iOS 11 İle Gelen 24 Yeni Özellik

iCloud ile Yedekleme Nasıl Yapılır

iPhone 8 Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir