İphone 8 İle Gelen 5 Yeni Özellik!

İphone için geri sayım devam ediyor. Peki siz İphone 8 hakkında ne biliyorsunuz ? İşte bugün Apple’ın yeni gözdesi İphone 8 ile gelen 5 büyük yenilikten bahsedeceğiz. Bu ay Amerika’da satışa çıkarılacak olan İphone 8 için şimdiden ön siparişler başlamış durumda. (İphone 8’in çıkış tarihi ve fiyatı için iphone 8 çıkış tarihi yazımıza göz atabilirsiniz.)

1- Kablosuz Şarz Özelliği

İphone 8 ile gelen en büyük yeniliklerden birisi de Wiriless şarj özelliği. Artık telefonunuzu şarj etmek için bir kabloya ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken Wi-Fi şarj yatağına sahip olmak.

iPhone 8, kablosuz şarj için Qi teknolojisini kullanıyor. Yani kablosuz şarzj için gerekli olan şarj yatağını rahatlıkla  piyasada bulabilirsiniz.

Şunu da belirtelim, iPhone 8 aldığınızda size kablosuz şarj yatağı verilmiyor, haricen dışarıdan satın almanız gerekiyor.

Peki kablosuz şarj ne kadar etkili ? Kablolu şarj ile kıyaslarsak batarya dolum hızını yavaşlatır mı ? Kesinlikle hayır, Wi – Fi yatağı 30 dakikada aygıtınızı %50’ye kadar şarj edebiliyor.

2- Geliştirilmiş Kamera

iPhone 8 daha yüksek özelliklere sahip 12 megapiksel kamera barındırıyor. Daha geniş ve daha hızlı sensörler, yeni renk filtresi ve daha derin piksellere sahip.

Gelişmiş pixel işlemcisi ile birlikte, düşük ışıkta dahi daha yüksek görüntü kalitesi, daha iyi HDR fotoğraflar ve daha iyi odaklanma sunuyor. Yavaş Senkronize edilmiş yeni dörtlü LED flaşı sayesinde, daha düzgün aydınlatılmış fotoğraflar çekebilirsiniz.

Apple, yeni kameri ile kullanıcıların daha yüksek kalitede, daha ayrıntılı detaylar ve daha gerçekçi renkler ile şuan kadar yaşadıklarının çok daha üstünde bir fotoğraf deneyimine sahip olacaklarını söylüyor.

Ayrıca portre modunda beş farklı ışık stilinde ve farklı derinliklerde fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

3- A11 Biyonik İşlemci

Apple iPhone 8 için tasarladığı A11 biyonik işlemcinin şuana kadar tasarladıkları en hızlı işlemci olduğunu söylüyor.

A11 biyonik işlemcide yer alan çipler, iPhone 7 ye oranla %30 daha fazla grafik performansı sağlıyor. Bu sayede iPhone 8 sadece kendi ürünleri arasında değil aynı zamanda Android cihazlar arasında da en iyi işlemciye sahip.

4- Yeni Renkler ve Cam Tasarım

Apple, iPhone 8 ile birlikte yeni renk tasarımları olan gri, gümüş ve altın renklerini de piyasaya sürdü.

Yeni seride ayrıca Cam çerçeve de yer alıyor. Sadece iPhone 8 değil iPhone 8 Plus da Cam çerçeveye sahip. Apple bu çerçeve ile alakalı olarak, şuana kadar akıllı telefonlar için yapılmış en dayanıklı cam olduğunu söyleyerek, kullanıcıların kırılma konusunda endişe etmelerinin yersiz olduğunu söylüyor.

Ayrıca hem  iPhone 8 hemde iPhone 8 Plus tozlanmaya karşı dayanıklıdır ve su geçirmezdir.

5- Artırılmış Depolama Alanı

Eğer telefonunuzda çok fazla medya saklıyorsanız size müjdemiz var. iPhone 8 ile birlikte standart depolama alanı 32 GB’dan 64 GB’e çıkarıldı. Artık telefonunuzda çok fazla fotoğraf, video vb saklayabilirsiniz.

Standart olan 64 GB’lık depolama alanın yanında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, 128 GB ve 256 GB’lık daha fazla depolama alanına sahip modeller ile birlikte piyasaya sürülecek.

Ayrıca iOS 11 gelen yeniliklerden biri olan fotoğraf optimizasyonu sayesinde, İphone 8’in kamerası ile çektiğiniz fotoğrafların boyutu bir miktar küçülecek. Böylece depolama alanınızı daha etkili olarak kullanabileceksiniz.

iPhone 8 Özellikleri

iPhone 8 ile Ekran Alıntısı Nasıl Alınır ?

İphone 8 ile Ekran Kaydı Nasıl Alınır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir