IOS 11 Nasıl İndirilir ve Güncellenir ?

Yeni bir İphone ürünleri ile birlikte yeni bir İos sürümü de artık görücüye çıktı. Peki güvenli bir şekilde telefonumuzda yer alan ios sürümünü ios 11’e nasıl güncelleyeceğiz ? İşte aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kolay ve güvenli bir şekilde ios sürümünüzü yükseltebilirsiniz.

ICloud Yedeklemesi Yapın

Telefonunuzda yer alan fotoğraflar eğer ülke gündeminde infial uyandırmayacaksa ios güncellemelerinden önce mutlaka ICloud yedeklemesi yapın! Çünkü işletim sistemine yönelik bir güncelleme olduğu için, güncelleme sırasında meydana gelebilecek herhangi bir sorun telefondaki dosyalarınızın zarar görmesine neden olabilir. Hatta olacaktır, kaçarı yok.

İşte bu yüzden bu ani durumlardan korunmak için telefonumuzu yedeklemeliyiz. İphone yedekleme konusunda zaten bize büyük bir kolaylık sunuyor. Sahip olduğu ICloud servisi ile hem kolayca yedekleme yapabiliyor hemde zamanı geldiğinde bu yedeği kolayca apple cihazınıza indirebiliyorsunuz.

ICloud yedeklemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız buradaki link üzerinden öğrenebilirsiniz.

2 GB Boş Alan Açın

İOS 11 yükseltmesi için 2 GB boş alan istenmektedir. Apple ürününüzü yükseltmeden önce mutlaka cihazınızda yeteri kadar boş alan olduğundan emin olun. Aksi halde yükseltme sırasında meydana gelebilecek bir hata işletim sisteminin çökmesine yol açabilir.

Eğer yer yoksa ve yedekleme işlemi yaptıysanız medyaları silerek kolayca yer açabilirsiniz. Özellikle videolar ve Whatsapp medyaları telefonlarda bir hayli yer kaplamaktadır. Bu medyaları silerek yükseltme için gerekli olan alanı kolayca açabilirsiniz.

Cihazınızı Şarza Takın

Bu seferki güncelleme oldukça büyük olduğu için bataryanız belki yetmeyebilir. Özellikle modası geçmiş Apple ürünlerini kullanıyorsanız, pil ömrü oldukça düşük olduğu için yükseltme sırasında bataryası bitebilir ve cihazınızın işletim sisteminin çökmesine neden olabilir.

Bu nedenle siz her ihtimale karşı telefonunuzu şarza bağlayın ve öyle yükseltme işlemini başlatın.

Yükseltme İşlemini Başlatın

Telefonunuz için güncelleme geldiğinde size bildirim gelecektir. Fakat manuel olarak gerçekleştirmeniz de mümkün. Ayarlar’ı açın ve genel sekmesine gelin. Burada yazılım güncellemesine tıklayarak cihazınızı iOS 11’ sürümüne yükseltebilirsiniz.

İphone 8 Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir