iOS 11 İle Gelen Yeni Emojiler!

Apple, iOS 11 ile bizi şaşırtmaya devam ediyor. iOS ile kullanıcı deneyimini artırmak isteyen Apple yeni emojiler ile tam gaz yoluna devam ediyor.

Başlangıçta iOS 11 güncellemesi ile bir takım hatalar kendini göstermiş bir çok iPhone – iPad kullanıcısı bu yeni güncellemeden şikayetçi olmuştu. Ancak kısa bir süre sonra çıkarılan güncelleme ile hatların bir çoğu ortadan kaldırıldı ve böylece iOS 11 ile gelen bu yenilikleri daha iyi bir şekilde fark etmeye başladık. Ne derler bilirsiniz, su ne kadar temiz olursa olsun içindeki bir damla kir ile ona karşı bakış açınızı değiştirir.

Nitekim öyle de oldu, hataların giderilmesinden sonra iOS 11’in aslında ne denli yenilikler getirdiğini daha iyi fark etmiştik. Söz konusu bu yenilikleri sitemiz üzerinde yer alan iOS 11 ile Gelen 24 Yeni Özellik adlı yazımızda inceleyebilirsiniz.

iOS 11 ile gelen 56 yeni emoji bizleri bekliyor. Bu yeni emojiler sadece iOS işletim sistemlerinde değil, WatchOS ile akıllı saatlerde ve MacOS ile Macbook’larda kullanılabilir olacak.

Evet belki çok büyük bir yenilik değil ancak gelen emojilere bakarsak bazıları telefonunuzda en çok kullanılanlar arasında yerini alacak. En azından benim için 🙂

Daha önceleri Dünya Emoji Günü‘nde iOS 11 için gelecek olan yeni emojileri tanıtan Apple, 56 farklı ifadeyi kullanıcılarla buluşturuyor. Bu yeni emojilerin iOS 11.1 ile beraber gelecek olan yeni WatchOS ve MacOSsürümleri ile kullanılabilir hale gelmesi planlanıyor.

iOS 11 ile gelen yeni emojilerden bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir