İnstagram Hesabı Nasıl Silinir 2019

Sosyal medya her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da her geçen gün gittikçe zamanımızı ele geçirmeye devam ediyor. Bazen kendimizi öyle kaptırıyoruz ki tanıdığımız insanların fotoğraflarına bakarken saatlerimizi harcayabiliyoruz. İşte bu gibi durumlarda bizim için gerçekten zararlı bir hal alabiliyor. Facebook gibi sosyal medya hesaplarını kapatmak mümkün olmasa da Instagram da hesabı kalıcı olarak silmek mümkün. Aşağıda instagram hesabınızı nasıl kalıcı olarak sileceğinizi açıkladık.

instagram hesap kapatma

Telefondan Instagram Hesabı Nasıl Silinir ?

Esasen akıllı telefonlara yönelik olarak geliştirilmiş bir uygulama olmasına rağmen instagram hesabı bu uygulamalar üzerinden silinemiyor. Instagram hesabınızı silmek için mutlaka bilgisayardan veya tarayıcı üzerinden instagram üzerinde oturum açmanız gerekiyor.

Tarayıcı üzerinde Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir ?

Aşağıdaki adımları takip ederek instagram hesabınızı silebilirsiniz. Eğer tarayıcınız üzerinde oturum açmış birden fazla hesap varsa bu hesapları da aşağıdaki yöntemle kolayca silebilirsiniz.

  • Buradaki linke tıklayarak hesap silme sayfasını açın.
  • Eğer giriş yapmamışsanız giriş yapın, tarayıcı sizi otomatik olarak yönlendirecektir.
  • Hesabı Neden Siliyorsun sorusunu sağ tarafında bulunan yanıtları kullanarak cevaplayın.
  • Daha sonra açılan panelde şifrenizi yeniden girin ve “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıklayın

Hesabınızı bu şekilde kolayca silebilirsiniz. Eğer silmek istediğiniz başka hesaplar varsa yine bu sayfa üzerinde oturum açarak bu hesapları da silebilirsiniz.

Hesabı silmek için mutlaka silmek istediğiniz hesabın şifresini bilmek zorundasınız. Zaten silme işlemi sırasında şifrenizi size tekrardan soruyor.

Bir instagram hesabını sildiğinizde daha önceden yapılan bütün etkileşimleriniz kaybolur! İnstagram üzerinde yer alan fotoğrafların, yaptığın yorumlar, beğenmelerin hepsi silinecektir.

Bir instagram hesabı kalıcı olarak silindikten sonra silinmiş hesabın kullanıcı adınu kullanılarak yeni bir hesap açamazsınız. Yeni bir kullanıcı adı belirlemek zorundasınız.

Yukarıda yer alan yöntemleri uygulayarak instagram hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Merak ettiğiniz başka bir şey varsa yorumlar kısmından bize sorabilirsiniz.

Hesabınızı Telefondan Kolayca Silebilmek İçin Bir Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir