Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır ?

Instagram aslında kullanması keyifli bir uygulama ve kimi zaman bir çok yararlı bilgiye ulaşabileceğimiz bir platform olsa da çoğu zaman bizi içine hapsedebiliyor. Özellikleri yoğun iş temposuna girdiğimiz günlerde, sınav zamanlarda instagram bizim için tam bir kabus haline gelebiliyor. İşte bu gibi durumlarda hesabımızı geçiçi olarak kapatmak bizim için tek çare gibi görünüyor.. Aşağıda instagram hesabınızı nasıl geçiçi olarak kapatacağınızı size gösterdik, bu adımları takip ederek hesabınızı kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Ancak başlamadan önce bilmeniz gereken bir şey var. Her ne kadar akıllı telefonlara yönelik geliştirilmiş bir uygulama olmasına rağmen instagram hesabınızı telefon uygulaması üzerinden geçici olarak kapatamazsınız. İster Android isterse iOS işletim sistemine sahip olun bu böyledir. Bilgisayar üzerinden veya bir tarayıcı üzerinden instagrama giriş yapmanız gerekiyor.

İnstagram Hesabı Nasıl Geçici Olarak Kapatılır ?

Tarayıcınızda instagrama giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

  • Ekranın sağ üst kısımda yer alan kullanıcı ikonuna tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin.
  • Aşağıda doğru inin ve sağ altta yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Kapat“‘ seçeneğine tıklayın.
  • Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunu yanındaki açılır menüde yer alan yanıtlardan birini kullanarak cevaplayın.
  • Hesabı Geçici Olarak Kapat butonu ancak yukarıda anlatılan menüden bir yanıt seçtiğinizde görünür.
  • Daha sonra Hesabı Geçici Olarak Kapat tıklayın.

Hesabınızı geçici olarak kapatabilmek için giriş bilgilerine sahip olmalısınız. Instagram destek ekibi sizin hesabınızı kapatamaz. Yani bir nedenden dolayı hesabınıza ulaşamıyorsanız, hesabınızı geçici olarak kapatamazsınız.

Eğer instagram hesabınızı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız sitemiz üzerinde yer alan İnstagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir yazımıza göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir