İmgur Benzeri Olan Siteler

Eskiden bir resim yükleyeceğimiz zaman, sıklıkla imguru seçerdik. Yükleme ve paylaşma kolaylığı nedeniyle sadece Dünya’da değil, Türkiye’de de en çok tercih edilen sitelerden biriydi. Ancak mahkeme kararıyla yasaklanmasının ardından, malesef bir çok kullanıcı erişim sorunları yaşamaya devam ediyor.

[irp posts=”2179″ name=”İmgur Neden Yasaklandı ?”]

Aslına bu engeli kaldırmak çok kolay, yani imguru açmak için bir çok yöntem var, ancak çoğu kullanıcı bunlardan haberdar olmadığı için alternatif sitelere başvuruyor. İşte bu yazımızda imgura alternatif olarak kullanabileceğiniz yerli ve yabancı diğer siteleri tanıtacağız.

[irp posts=”2175″ name=”İmgur Açma Yöntemleri 2017 (Dns ve Diğerleri)”]

1) Hızlı Resim

İmgura alternatif olarak kullanabileceğiniz sitelerden yerli olan sitemiz Hızlı Resimi tercih edebilirsiniz. Hem bilgisayardan, hemde internet üzerinde yer alan bir fotoğrafı, ister tekli isterse de çoklu olarak yükleyebilirsiniz.

Toplum boyutu 20MB’a kadar BMP, GIF, JPG, PDF, PNG, TIFF, WDP, WEBP, ve XCF türünde olan dosyaları bu site üzerinde saklayabilirsiniz.

Yüklediğiniz resimlerin, web sitesi, forum ve döküman kodlarına yükledikten sonra ulaşabilirsiniz. Bu sitenin diğer güzel yanlarından biri ise, eğer üye olursanız yüklediğiniz resimleri takip edebiliyorsunuz.

2) Tiny Pic

Tiny Pic’de imgura alternatif olarak kullanabileceğiniz sitelerden bir tanesi. Buraya da resimlerinizi yükleyebilir, yükleme sırasında yeniden boyutlandırabilir, yükleme sırasında mail adreslerini bildiğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Yine burada da yükledikten sonra web siteleri, forumlar ve dökümanlar için hazır kullanım kodlarıyla birlikte resime sahip olabilirsiniz.

Tiny Pic’in diğer özelliği ise, video yükleme ve paylaşımına da izin veriyor olması. Sadece resimlerinizi değil, videolarınızı da bu site üzerinde yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

3) Google Photos

Google’nin ücretsiz olarak sağladığı servislerden biri olan, Google Photos’da resim yükleyip paylaşabileceğiniz sitelerden bir tanesi.

Buraya yüklediğiniz fotoğraflarda esasen gizlilik ön plandadır. Yani sizden başkası erişemez. Ancak yüklemiş olduğunuz fotoğraflardan bazılarını başka insanlar ile paylaşıma açabilirsiniz. Bir nevi gelişmiş bir iCloud diyebiliriz.

4) Flickr

Flickr’da resim yükleme ve paylaşmanın membası olan bir yer diyebiliriz. Facebook ve İntagram gibi sosyal medya siteleri yaygınlaşmadan önce Flickr dünya genelinde popüler bir resim yükleme ve paylaşma sitesiydi. Ancak bu sitelerin yaygınlaşması ile birlikte, popülerliğini biraz kaybetti diyebiliriz.

Bu siteyi de resimlerinizi yüklemek , depolamak ve paylaşmak amacıyla kullanabilirsiniz.

Resim Yüklemek ve Paylaşmak Amacıyla Kullanabileceğiniz Diğer Siteler

  • DropBox
  • 500px
  • Free İmage Hosting
  • PostImage
  • ImageVenue

Yukarıda resim yüklemek, depolamak ve paylaşmak amacıyla, imgura alternatif olabilecek bir çok site sıralanmıştır. Umarım aradığınız bilgiye ulaşmışsınızdır. Herkese iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir