Google Pixel veya Pixel 2 akıllı telefonunda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Google Pixel veya Pixel 2 akıllı telefonundan bir ekran görüntüsü mü almak istiyorsun. Neyse ki, ekran görüntüsünü almak diğer android telefonlarda olduğu gibi basit ve birkaç saniyeni alacaktır. Google Piksel cihazında ekran görüntüsü nasıl alınır bakalım.

Piksel ile Ekran Görüntüsü Alma

  1. Adım: Ekran görüntüsünü almak istediğin sayfayı aç. Bir web sayfası veya oyundan bir ekran görüntüsü alma isteyebilrisin.
  2. Adım: Piksel telefonunun sağ tarafındaki ses kısma tuşuna ve Güç düğmesine aynı anda basın. Bir kaç saniye bekleyin. Yalnız bunu yapabilmek için biraz pratik yapmanız gerekebilir. İlk kez yapıyorsanız açılmayabilir. Üzülmeyin devam edin 🙂
  3. Telefonunuzda bir titireme veya bildirm çubuğunda bir şeyler varsa ekran görüntüsü alınmış demektir. Bildirm çubuğunu aşaı kaydırarak ekran görüntüsüne ulabilirsin.

Ekran Görüntüsünü Düzenleme ve İnceleme

Ekran görüntüsünü kontrol etmek, düzenlemek veya paylaşmak için bakmak isteyebilirisin. Ekran görüntüsüne bildirim çubuğundan tıklarsan resmi daha detaylı göreceksin. Burada doğrudan paylaşabilir ve tekrar çekmek üzere silebilirsin.

Tüm Ekran Görüntülerini İnceleme

Birkaç ekran görüntüsü çektiyseniz veya Piksel telefonunuzda ne kadar ekran görüntüsü varsa görmek istiyorsanız bunu görmenin kısa bir yolu vardır. Ekran görüntüsünü aldıktan sonra[ne kadar alırsanız alın] piksel telefonda kayıt edecektir.

  1. Telefondan Fotoğraflar uygulamanıza gidin.
  2. Uygulama açıldıktan sonra Menü düğmesini gösteren 3 satır simgesine dokunun.
  3. Menüden Cihaz Klasörleri‘ne gidin.
  4. Buradan Ekran Görüntüleri klasöründe çektiğiniz tüm ekran görüntülerin bulabilirisiniz.
  5. Buradan herhangi bir ekran görüntüsünü paylaşmak için fotoğrafa dokunun ve açın. Ardından Üç Nokta düğmesine dokunun ve Paylaş deyin.

Sizin için seçtiklerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir