Google Alarm Nedir? Nasıl Kurulur?

Google’ın sunduğu Google Alert uygulaması ile istediğiniz bir siteden veya belirlediğiniz konulardan anında e-posta ile haberdar olun.

 Google’ın kullanıcılarına sunduğu bu hizmeti çoğu kullanıcı ne yazık ki bilmemekte. Bizde makrospot ekibi olarak kısaca yazalım dedik. Bu uygulamanın adı “Google Alert” olarak adlandırılıyor.

Arama motoru devi Google biz kullanıcıların herhangi bir haber, teknoloji konusu veya makrospot gibi geniş çaplı sitelerin takibini yapmamızı sağlar. Ayrıca, belirli zamanlarda belirli kelimeler için e-posta alarmı kurabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Sizin takip ettiğiniz site veya kelimelerle ilgili web sayfaları, gazete, makale, bloglar veya bilimsel araştırma gibi yeni bir içerik bulduğu zaman e-posta gönderir. Şuanda sizde aklınızda takılan bir kaç konuyu sürekli yeni bir şey çıkmış mı diye araştırmaktansa bırakın Google Alert halletsin.

Nasıl Kullanırım?

  1. Kullandığınız web tarayıcı adresine https://www.google.com/alerts girin ve Enter tuşuna basın.
  2. Tarayıcıda gmail hesabınız açıksa sorun yok. Eğer gmail hesabınız kapalı ise açın.
  3. Şimdi aramak ve takip etmek istediğimiz kelime gruplarını giriniz. Birden fazla kelime için aralarına virgül koyun.
  4. Yine google bloglarından daha fazlasını burada bulabilirsiniz. Kitapları Videolar, Teknoloji, Spor ve Siyaset Haberleri gibi.
  5. İstediğiniz kelime vb. yazdıktan sonra “Uyarı Oluştur” tıklayın. Sonra “kalem(düzenle)” işaretine tıklayın ve ne sıklıkla ne kadar size uyarı mesajının gönderileceğini seçiniz. 
  6. Bundan sonrası artık Google’da yeni bir şeyler olduğunda sizi haberdar edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir