God Of War 4 Ne Zaman Çıkacak ? Sızdırılan Çıkış Tarihi Ve Yeni Haberler

Konsol deyince akla gelen ilk oyun PES yada FIFA ise elbette ikinci oyun God of War serisidir. Sony tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen oyun ilk çıktığı günden bugüne kadar neredeyse bütün oyunlarında onlarca ödül toplamış ve oyunculardan tonlarca övgü almıştır.

Peki serimizin son oyunu olan God of War 4 ne zaman çıkış yapacak ? Aslında oyunun 2018 yılının ilk yarısı içerisinde çıkış yapması bekleniyordu ve kesin tarihi konusunda henüz net bir açıklama yapılmış değildi. Ancak Amazon üzeriden ön sipariş veren IgotElbows adlı bir neogaf kullanıcısına Amazondan gelen ilginç bir mail ile ortalık karıştı.

Oyuncunun neogaf üzerinde yaptığı paylaşımda Amazonun kendisine yapılacak olan oyun teslim tarihinin 2019 yılından 5 – 10 Haziran 2018  tarihine kadar öne alındığını içeren bir mail aldığını yazıyor. Söz konusu mail ise şu şekilde;

“Hello,
We have good news! We’re able to get this part of your order to you faster than we originally promised:

“God of War – Playstation 4″
Previous estimated arrival date: January 07, 2019 – January 10, 2019
New estimated arrival date: July 05, 2018 – July 10, 2018

If you want to check on the progress of your order, take a look at this page in Your Account:”

Gelen bu mail ile ortalık karışmış öyle ki bir anda viral olan olayı Express dahi haberini yapmış. Ancak Amzonun bu tarihi akıllarda soru işareti bırakıyor çünkü Sony Entertaiement’in Amerika Başkanı olan Shawn Layden yaptığı bir açıklama da net bir tarih vermese de oyunun 2018 yılının ilk yarısında (H1) oyunun çıkış yapacağı bilgisini vermişti. Ancak Amazon’un yukarıda yer alan mail ile yaptığı öne alım tarihi ise oyunun 2018’in ikinci yarısında çıkacağına işaret ediyor.

Forumdaki diğer kullanıcılar ise Shawn’ın yaptığı açıklamalara dayanarak Amazonun verdiği bu tarih hakkında placeholder yani resmi olmayan, göstermelik bir tarih olduğunu öne sürüyorlar. Sony kanadı ise bu yeni durum karşısında henüz bir açıklama da bulunmuş değil.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ? God Of War serisi geleneksel Mart ayı klasiğini bozuyor mu yoksa neogaf kullanıcılarının ifade ettiği üzere bu tarih sadece göstermelik bir tarih mi ?

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir