Game of Thrones Teori: Bronn Lannister Hanesine İhanet Edecek Mi ?

Reddit de captaindurk adlı bir kullanıcının yaptığı teoriye göre ilerleyen bölümlerde Bronn Lannister ailesine ihanet ederek Dany ve Jon Snow’dan taraf olabilir.

Peki bu teori nereden ortaya çıktı ? Çok basit çünkü dizinin Eastwatch adlı beşinci bölümünde Bronn ‘Ejderhalar varsa ben yokum’ (our relationship ends with dragons) diyerek bunu doğrudan Jamie’ye dolaylı olarak da bize söylüyor.

Zaten Bronn’un karakterine bakarsak böyle bir şeyin olası olduğunu görüyoruz. Kendisi bir paralı asker ve menfaati neredeyse onun peşinden koşuyor. The Spoils of War bölümünde yere dökülen altınları bırakıp kaçmasına rağmen Jamie’yi kurtarmak için hayatını tehlikeye atmıştı. Bunun ise en büyük nedeni elbette Lannister ailesinin Bronn’a bir kale borcunun olması.

Peki Jon Snow & Deanarys Targeryan kanadı daha iyi bir teklif yapsa Bronn taraf değiştirir mi ? Özellikle de bu teklifi Bronn’un eski partneri Tyrion yapar ve ona Lannister ne veriyorsa iki katı şeklinde bir teklif yaparsa neden olmasın ? Lannisterların teklifi neydi ? Koca bir kale. Peki ya biz Bronn’a iki kale versek nasıl olur ?

Hatırlarsın daha sezonun başında Arya Stark iki kaleyi elinde bulunduran Frey Hanesini tek başına ortadan kaldırmıştı. İşte bu kaleleri hediye olarak Bronn’a vererek onu Jon & Dany kanadına çekebiliriz.

[irp posts=”659″ name=”Game of Thrones’teki Bu Muhteşem Ayrıntıyı Farkettiniz Mi ?”]

Ancak başta da dediğimiz gibi bu tamamen bir teori ama dayandığı nedenlere bakarsak oldukça tutarlı ve gerçekleşmesi mümkün olan bir teori gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz, Bronn iki kale için Lannister hanesine olan bağlılığından vazgeçer mi ?

(Not: Zaten adamda Ali Kırgız tipi var, özellikle de işin içinde para menfaati olduğu için her an satabilir diye düşünüyorum.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir