Game of Thrones 8. Sezonun Yayın Tarihi Kesinleşti!

Nefes kesen yedinci sezon finaliyle izleyicilerine kısa(!) bir süreliğine veda eden Game of Thronesin son sezonu olan sekizinci sezonun yayın tarihi kesinleşti. Duyuru bizzat dizinin yapım haklarını elinde bulunduran HBO tarafından gerçekleştirildi.

Önceki Sezonda Neler Yaşadık ?

Yedinci sezon ile dolu dolu bir sezon yaşamıştık. Stark kardeşlerin buluşması gözlerimizi yaşa boğarken, gittikçe köşeye sıkışan ve yalnız kalan Cersei’nin bu hallerini görmek açıkçası beşinci sezondan sonra en çok keyif veren şeylerden biriydi. Sezonda gerçekleşecek olayların tamamı daha önceden sızdırılmış olmasına rağmen yine de kendimizi merakla izlemekten alıkoyamadık. Özellikle Jon Snow ile Dany arasında gerçekleşen tekne sahnesi bazı reddit sublarında geri sayım dahi yapılmış, gün gün dakika dakika beklenilmişti 🙂

Tabi dört dört bir sezondu diyemiyoruz. Game of Thrones ilk defa yedinci sezonda çizgisinden bu denli sapıtmıştı ve George R. R. Martin’in sezondan elini eteğini çektiği bariz bir şekilde kendini belli etmişti. Hatta birazda Alacakaranlıkvari bir diziye dönüştü diyebiliriz. Ne tadına doyarcasına bir Littlefinger konuşması duyduk koca sezon, ne de içimizi gıdıklayan, yüzümüzü ince bir tebessümle güldüren Tyrion ukalalığı gördük. Bir çok yönden eksik bir sezondu, ama acısıyla tatlısıyla geride bıraktık. Sadece Arya’nın Frey hanesine yaptıkları için bile izlemeye değerdi diye düşünüyorum.

Sekizinci Sezon Ne Zaman Çıkacak ?

Dizinin son sezonunun 6 bölümden oluşacağı daha önceden öne sürülmüştü. Ancak bu rakam sizi yanıltmasın çünkü dizinin her bölümün neredeyse bir HollyWood filmi standartlarında olacağını ve bu sezonda daha çok akgezenler yer alacağı için ciddi bir CGI teknoloji kullanılacağını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Hal böyle olunca ilk tahminler dizinin 2018 yazına yetişmeyeceği yönündeydi, zaten ufak ufak bu konu hakkında yapılan söylemlerde mevcuttu. Senaryonun dahi daha hazır olmadığı söyleniyor ve dizinin 2018 içinde yayına girmesinin çok zor olduğu dile getiriliyordu.

İşte HBO geçtiğimiz yaptığı duyuru ile hem bölüm sayısına nihai bir açıklık getirirken hemde yayın tarihinin ne zaman gerçekleşeceğini de izleyicilerine açıkladı. Yeni sezon beklenildiği gibi 2019 yılı içerisinde yayına girecek. Ay bazında henüz net bir bilgi yok, yani yaza doğrumu yoksa ilkbaharda mı girecek bilmiyoruz. Belki bir ironik bir güzellik yapıp kış ayında yayına verirler, neden olmasın ? Winter has come! öyle değil mi ? 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir