Game of Thrones 8. Sezon Ne zaman Çıkacak ?

Game of Thrones’in 8. sezonun ne zaman çıkacağına geçmeden önce şuna değinmek istiyorum. Muazzam bir sezonu daha geride bıraktık demeyi nasıl isterdim anlatamam ama bırakamadık, olmadı.. Her bölüm ince ince dokunmuş taht oyunları ile bizi kendine hayran bırakan Game of Thrones bu sezon bizi hayal kırıklığına uğrattı.. Elbette bunda GRRM‘nin elini ayağını çekmesi ve dizi senaristlerinin ağırlıklı rol oynaması etkiliydi..

Ancak yinede görmek istediğimiz bazı şeyleri gördük, Jon Snow ve Daenerys Targeryan olayından tutun, Starkların bir araya toplanması, Ejderhaların ve Dothrakilerin savaştaki gücü ve Akgezenlerin ne kadar büyük bir tehlike olduğunu bu sezon daha net bir şekilde fark ettik.

Peki yeni sezon ne zaman ? İlk olarak yapılan açıklamalar yeni sezonun 2018 yılında geleceği ve en geç yaz ayını bulacağı yönündeydi. Malum son sezon sadece altı bölüm olacaktı.

Ancak HBO Program Başkanı Casey Bloys tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sezonun senaryosunun henüz tamamlanmaması, toplam altı bölüm olsa da her bölümün 80 dakika ve üzeri uzunluğa sahip olması ve her bölümde yüksek Cgi kullanımını gerektiren sahnelerin olması nedeniyle sekizinci sezonun çıkış tarihi 2019 yılını bulabilir.

Şu açıdan bakarsak ortaya ilginç bir detay çıkıyor. Yedi sezondur kışın gelmesini bekledik ve sonunda geldi. Ama bu kış peşinde kabalık bir akgezen ve wight sürüsü ile birlikte geldi. Önümüzde sezonda tam bir buçuk ay boyunca Büyük Savaş‘ı konu alacak ve Uzun Kış gerçekleşecek. Biz bu bölümleri kış ayında izliyor olacağız (Ocak – Şubat)

Sekizinci sezon çekimlerin bu yılın ekim ayında başlayacağını varsayarsak 14 – 15 aylık bir süre 6 bölüm için oldukça makül. Sizce de HBO bir süpriz yapıp sekizinci sezonu kış aylarında yayınlar mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir