Game of Thrones 8. Sezon 1. Bölüm Sızdırılan Senaryosu (Spoiler)

Reddit üzerinden bu kapsamlı senaryo da her bölümde ayrı ayrı olacaklar listelenmiş. Ancak yedinci sezonun senaryosunda Dizinin oyuncularından Missandei, twitter üzerinde paylaştığı bir twit ile sızdırılan bütün senaryonun gerçek olduğunu doğrulamıştı. Ancak aynısını sekizinci sezon için söyleyemiyoruz. Yani burada okuduğunuz her şey işsiz bir insanın hayal gücüne dayanan uydurma senaryo da olabilir.

Ancak sızdırılan senaryonun tümünü okumuş biri olarak gerçeğe dayanma ihtimali olduğunu düşünüyorum. Çünkü sızıdırılan senaryo da her şey en ince ayrıntısına kadar belirtilmiş ve kurgulanmış. Özellikle Game of Thrones’in yayınlandığı ilk günden beridir izlediği gerçekçilik çizgisi yine burada yer alan senaryoda devam ediyor. Game of Thrones hiç bir zaman mutlu sona ilerleyen pembe bir dizi değildi, eğer burada yer alan senaryoya göre biterse öylede olacak.. İşte sızdırılan senaryonun birinci bölümü;

[irp posts=”1201″ name=”Game of Thrones 8. Sezon Ne zaman Çıkacak ?”]

 • Gece Kralı ve ordusu önceki sezonda duvarı yıkmıştı. Bu bölümde ise Wight Viserion ile birlikte Kara Kale’ye saldırıyor.
 • Tormund ve Gendry diğerleri tarafından bu baskının iletilmesi için görevlendiriliyor ve Winterfall’e doğru yola koyuluyor.
 • Beric’de burada akgezenler ile savaşıyor, savaş sırasında Lord Kumandan Edd ölüyor.
 • Dany, Jon, Tyrion, Davos, The Big Woman :), Pedrick, Hound, Missandei, Tarys ve Theon winterfall’da buluşuyor.
 • Davos kalenin eskisinden daha karanlık ve daha soğuk olduğunu söylüyor.
 • Jon ve Arya yeniden bir araya geliyor. (Sonunda şu sahneyi göreceğiz)
 • Dany ile Sansa ilk kez karşı karşıya geliyor. Sansa Dany’e Jon ile aralarında bir şey olup olmadığını soruyor. Ancak Dany bu soruyu yanıtlamıyor.
 • Sansa, Dany ile Jon’un işbiriliğinden rahatsız olmuş gibi görünüyor.
 • Bu durumu Jon fark ediyor ve Sansa ile konuşuyor. Ayrıca Serçeparmağın ihanetinden de konuşuyorlar.
 • Arya ile Hound konuşuyorlar. Arya üzgün olduğunu ve Hound’u orada ölüme terketmesinin doğru olmadığını söylüyor. Hound ise duvarın ardında gördüklerimden sonra keşke öldürseydin diyerek karşılık veriyor.
 • Euron Greyjoy satın alınan paralı askerleri Kings landing’e getiriyor.
 • Cercei, Euron Greyjoy’a Fırtına ucu adlı kaleyi almasını emrediyor. Bu kalenin özelliği ise eski kral Robert bu kale için yıkılmaz demişti. Dolayısı ile Cercei Fırtına Ucu kalesinin Uzun Gece’de kendisini koruyacağını düşünüyor.[irp posts=”659″ name=”Game of Thrones’teki Bu Muhteşem Ayrıntıyı Farkettiniz Mi ?”]
 • Euron, Cercei ile birlikte olmak istiyor ancak Cercei savışturuyor. Euron ise kardeşinin buna üzülmeyeceğini söyleyerek espri yapıyor.
 • Euron gemisi ile birlikte ola koyuluyor. Yolda Yara ile Cercei hakkında sohbet ediyorlar. Yara, Cerceinin asla istediği gibi bir kadın yada evcil hayvan olmayacağını, bu evliliğin gerçekleşmeyeceğini anlatıyor. Euron ise bunun problem olmadığını Bravos’ta yer alan arkadaşlarının bu problemi halledeceğini söylüyor. (İron Bank ?)
 • Kuzeyli Lordlar, Dany’nin kralice olmasından memnun gözükmüyor. Özellikle Mormont hanım ayağa kalkarak Dany’e asla “Your Grace” yani majesteleri demeyeceğini ve kraliçesi olarak tanımayacağını söylüyor. Kendi kralının Kuzeydeki Kral olan Jon Snow olduğunu söylüyor.
 • Konu Lannister ve ordusuna geliyor. Jon hala onlardan haber alamadıklarını söylüyor. Sansa Lannisterlara güvenmemeleri gerektiğinden bahsediyor. Tyrion bunun doğru olmadığını Uzun Gece’de Lannister Ordusunun da yer alacağını söylüyor. Ancak Dany ona inanmıyor.
 • Theon ile Brann bir araya geliyor. Theon yaptıkları için özür diliyor, Brann ise buna gerek olmadığını söylüyor. Zaten yeterince işkence çektiğini ve Sansa’nın hayatını kurtarak kendini affettirdiğini söylüyor. Theon ise ‘noluyo lan ??!!!” Bran tabiki bu soruyu cevaplamıyor.
 • Arya ve Brienne sıkı bir talim yapıyor. Jon Aryanın kendini bu denli geliştirdiğini görünce hayran kalıyor. Bu sahnede Jon, Arya ya neden yukarıdaki toplantıya gelmediğini soruyor. Arya ise bu konularda Sansanın kendisinden daha yetenekli olduğunu söylüyor.
 • Melissandre, Volantiste yer alan Kızıl Tapınağa ulaşıyor. Burada Kinvara tarafından karşılanıyor. Melissandre görevini yerine getirdiğini Uzun Gece için ateşi ve buzu biraya getirdiğini ve Vaad edilmiş prens olan Jon Snow’a hizmet ettiğini söylüyor. Kirvana ise sonra bir kurban daha gerektiğini ve Kuzeye gitmesi gerektiğini söylüyor. Melissandre ise bazı hatalar yaptığını ve kuzeyin topraklarından sürüldüğünü söylüyor. Kirvana ise o halde gidip hatalarının bedelini ödemesi gerektiğini söylüyor.
 • Jamie ve Bronn bir handa karşılaşıyor. İkili neden ikisininde kuzeye doğru at sürdüğünü birbirine anlatıyor. Bronn neden sevdiğin kadını bırakarak kuzeye gittiğini soruyor. Ancak Jamie cevap vermiyor.
 • Jon ile Bran konuşuyorlar. Sansa, Branın kendisine üç gözlü kuzgun dediğini Jon’a söylüyor. Jon bunun ne anlama geldiğini soruyor. Bran ise warg olduğunu ve yeteneğinden bahsediyor. Jon duvara hizmet ettiği yıllarda warg ile tanıştığını anlatıyor. Ayrıca Sam’de burada yer alıyor ve Branın olduğunu, geçmişte yaşanılan ve şuanda gerçekleşen her şeyi görebildiğini anlatıyor.[irp posts=”513″ name=”Game of Thrones Teori: Bronn Lannister Hanesine İhanet Edecek Mi ?”]
 • Ayrıca Sam ve Bran kendisine annesinin ve babasının kim olduğunu anlatıyor. Onun alsında Jon Snow değil Aegon Targeryan olduğunu anlatıyor. Jon başta inanmıyor ancak Bran, geçmişte nasıl bıçaklandığını ve çetinocakta yaşananları anlatınca ona inanıyor ve bölüm burada bitiyor.

Sekizinci sezonun ilk bölümünün senaryosu bu şekilde. İkinci bölümü şuan çeviriyorum bitirdiğimde ekleyeceğim.

Peki siz sızdırılan bu senaryo hakkında ne düşünüyorsunuz önceki sezonda olduğu gibi bir bir doğru çıkabilir mi ? Yoksa şuan işsiz bir ruh hastasının hayal gücüne mi tanık olduk ?

(Sonradan Gelen Edit: Arkadaşlar HBO program başkanı olan Casey Bloys’un yaptığı açıklama ile sızdırıldığı iddia edilen tüm bölümlerin fan yapımı olduğu ortaya çıktı. Bu senaryoyu (tamamını) yazan arkadaşı en içten işsizliklerim ile kutluyorum, saygılar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir