Game of Thrones 7×5 Arya’nın Bulduğu Mektupta Ne Yazıyor ?

Dizinin beşinci bölümünde Arya Stark yaptığı küçük casusluk sonucu Sansa’ya ait bir mektup ele geçirmişti. Elbette bu serçeparmağın tamamen kendi menfatini sağlamak amacıyla yaptığı bir tuzaktan ibaret. Ancak söz konusu olan mektup gerçek ve dizinin birinci sezonunda Lannisterlar’ın yanında rehine gibi tutulan Sansa’ya ait. Daha sonra Lannisterlar bu mektubu Sansa’nın abisi Rob Stark’a gönderiyordu.

Peki bu mektupta ne yazıyor ? Arya neden bu mektubu okurken şaşırmıştı ve kızgın bir ifade takınıyordu ? Hatta altıncı bölümün fragmanına baktığımızda Sansa’nın üzerine gittiği ve onu köşeye sıkıştırdığını görüyoruz.

İşte Arya’yı öfkelendiren mektupta yazanlar;

“Rob, bu mektupta okuduklarını tüm kalbimle yazdığıma inanmanı istiyorum. İyi kralımız Robert bir domuz avı sırasında yaralanarak hayatını kaybetti. Babam ise şuan vatana ihanet ile suçlanıyor. Robert’ın kardeşleri ile birlikte Joffrey’e komplo kurarak onu tahtından indirmeye kalktı. Bense iyi durumdayım, Lannister’lar bana çok iyi davranıyor. Sana yalvarıyorum Kralın Şehrine gel ve Kral Joffrey’e bağlılık yemini et. Böylece iki hane arasında yaşanabilecek büyük bir savaşın önüne geçelim”

Joffrey, Game of Thrones evrenindeki en psikopat karakterlerden biriydi ve Arya’nın listesinde birinci sırayı tutuyordu. Bu mektubun zorlad yazdırıldığından haberi olmayacağı için muhtemelen yeni bölümde Arya ile Sansa arasında soğuk bir savaş göreceğiz. Özellikle de Arya’nın yapabileceklerini göz önüne aldığımızda her türlü sonuca hazırlıklı olmak gerekiyor.

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir