Game of Thrones 7. Sezon 7. Bölüm Senaryosu (Sezon Finali)

Reddit kullanıcısı “awayforthelats” tarafından sızdırılan ve dizinin oyuncularından Nathalie Emmanuel tarafından atılan bir tweet ile doğruluğu kabul edilen senaryoya göre dizinin yedinci bölümünde aşağıda anlatılan olaylar gerçekleşecek.

 • Serçe parmağın game of thrones dizisindeki son günlerini yaşadığını söyleyebiliriz. Nitekim şuan yedinci sezonda olduğu gibi doğruluğu ispatlanmasa da sekizinci sezonda Aidan Gillen‘in oynamadığına dair spoiler aldık. Peki Serçe parmak nasıl ölecek ? Malum önceki bölümlerde Serçe Parmak iki kardeşin arasını açarak birbirini düşürmeye çalışıyordu. Bunun için ise Sansa’nın Lannisterlar‘ın elinde iken ona zorla yazdırılan bir mektubu Arya’nın kasıtlı olarak bulmasını sağlamıştı. Ancak Serçe parmağın bu planı Bran’ın görüleri sayesinde boşa çıkıyor. Sonrasında ise Arya ve Sansa birlikte Serçeparmağı ortadan kaldırmak için plan yapmaya başlıyor (Vadinin askerleri dolaylı olarak onun kontrolünde olduğu için Serçeparmağa dikkatli yaklaşmak gerekiyor)

[irp posts=”659″ name=”Game of Thrones’teki Bu Muhteşem Ayrıntıyı Farkettiniz Mi ?”]

 • Cercei bir sabah uyandığı sırada yatağın kanlar içinde kaldığını ve çocuğunu düşürdüğünü fark ediyor.
 • Sam’in araştırmaları ve Bran’ın görüleri sayesinde iki kafadar Jon Snow‘un aslında  Lyanna Stark ile Rhaegar Targeryan’ın çocuğu olduğunu, gerçek adının Aegon olduğunu ve gayrı-meşru bir çocuk olmayıp Demir Taht’ın gerçek varisi olduğunu çözüyor.
 • Jon ve Dany bölümün ortalarında “North” adlı bir tekne de birlikte olacak.
 • Bölümün sonlarına doğru ise akgezenler duvara saldıracak. Gece kralı altıncı bölümde sahip olduğu ejderhası ile birlikte duvarı ateşe verecek ve duvarı parçalayacak. Duvarın yıkılış görüntüsü ve ejderha üzerinde gece kralının silüetiyle sezon sona erecek.

Ayrıca bölüm içerisinde aşağıda anlatılan sahne yer alacak ancak tam olarak ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyor. Dizinin başında mı yoksa dizinin sonunda mı bunu pazar günü göreceğiz.

 • Cercei ve Dany, Dragonpit (ejder çukuru) adlı bir yerde tanışacak.
 • Jon Snow eastwatch’da yakaladığı akgezeni getirip Westeros halkına ve lordlarına akgezenlerin gerçek olduğunu ve ne kadar tehlikeli varlıklar olduğunu gösterecek.

[irp posts=”995″ name=”Game of Thrones 8. Sezon 1. Bölüm Sızdırılan Senaryosu (Spoiler)”]

 • Cercei, Dağa dönerek akgezeni öldürmesini emredecek. Dağ ne kadar kılıçtan geçirsede akgezen bir türlü ölmeyecek. Jon burada araya girerek Akgezenlerin sadece Ejderha camı ile öldürülebildiğini açıklayacak.
 • Cercei Jon Snow’un akgezeni ejderha camı kullanarak öldürmesi üzerine yardım edeceğini, Akgezenlere karşı olan savaşta ona destek olacağını söyleyecek.
 • Sahnenin sonunda Jamie ile baş başa kalan Cercei, yalan söylediğini akgezenler ile olan savaşta Jon’a ve Dany’e yardım etmeyeceğini, düşmanları birbiri ardına ölürken keyifle izleyeceğini söyleyecek. Bunun üzerine hayretler içinde kalan Jamie, Cercei’den, düşüncelerinden ve ona olan sevgisinden iğrenerek atını kuzeye doğru sürecek.

Dizinin sızdırılan senaryosu bu şekilde. Şuan HBO tarafından sezon finalinin fragmanı da yayınlanmış durumda.

Serinin yedinci sezonunun final bölümünde yaşananlar bu şekilde. Peki siz yedinci sezon hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu sezon beklentilerinizi karşıladı mı ? Yoksa diğer sezonlara göre daha vasat bir şekilde mi ilerledi ?

Bu yazıya 5 yorum yapılmış

 1. Emre Ç. dedi ki:

  lan bi sene nasıl beklicez şimdi… hacker kardeşlere söyleyelim bida hacklesinler sekizince sezondan bir iki bölüm alsalar yeter ya

 2. Tuncay dedi ki:

  Okumuştum ama bida okudum off çok fena olacak yeni bölüm

 3. keremdemir dedi ki:

  Sekizinci sezonun senaryosu çıktımı yada ne zaman çıkar?

 4. Enes dedi ki:

  Bence en iyi sezon bu sezondu. o kadar dotrakileri övdüler adamalrın nasıl savaştığını bu sezon gördük. yine ejderleri de aynı şekilde ne kadar güçlü olduklarını bu sezon gördük. Dolu dolu geçti sezon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir