Game of Thrones 7. Sezon 6. Bölüm Senaryosu

Reddit kullanıcısı “awayforthelats” tarafından sızdırılan ve dizinin oyuncularından Nathalie Emmanuel tarafından atılan bir tweet ile doğruluğu kabul edilen senaryoya göre dizinin beşinci bölümünde aşağıda anlatılan olaylar gerçekleşecek.

 • Beşinci bölümde Jon, Jorah ve Gendry’nin canlı bir akgezen yakalamak amacıyla duvara doğru yola koyulduğunu söylemiştik.  Ekibmiz bu bölümde Castle Black’in doğusunda yer alan EastWatcha ulaşacak.
 • Duvarı aşan Jon, Jorah, Gendry, Thoros (Kardeşlikten), Beric ve Tormund akgezen yakalamaya çalışacak.  Wightwalker bir kutup ayısı ile karşılaşan ekibimiz ağır hasar görecek ve Thoros bu sırada hayatını kaybedecek.
 • Daha sonra ekip buz ile kaplı bir gölün olduğu bir bölgede mahsur kalacak. Dany, ejderhaları ile birlikte onları kurtarmaya gelecek. Jon Snow dışında kalan herkesi kurtaracak. (Burada Jon kasıtlı olarak kalıyor. Nedeni ise belli değil. Muhtemelen  bu sırada akgezenlerin saldırısına uğruyacaklar. Jon güvenli bir şekilde ayrılmalarını sağlamak için burada kalacak. Ayrıca spoileri sızdıran kullanıcı Dany’nin bu sahnede Jon’un yaptıklarından etkileneceğini ve ona aşık olacağını eklemiş. Zaten beşinci bölümde baya baya abayı yakmıştı)
 • Bu karışıklığın yaşandığı sırada Gece Kralı saldıracak, ejderhalardan bir tanesini öldürüp yeniden dirilterek kendi kullanacak.
 • Jon Gece Kralı tarafından tam öldürülecek iken Jon’un amcası olan Benjen Stark ortaya çıkacak ve Jon’u kurtaracak. Jon’a kaçması için kendi atını verecek ve kaçışını sağladığı sırada bir akgezen tarafından öldürülecek.
 • Ayrıca kurtarma olayının gerçekleştiği sırasında Jon, Daenerys’e akgezenler ve insanlar arasında gerçekleşecek olan Büyük savaşta (The Great War) yardım etmesi karşılığında Kuzeydeki Kral olmaktan vazgeçeceğini ve onu Kralice olarak tanıyacağını söyleyecek. (Zaten 4. Bölümde Dany’e seslenirken ‘Your Grace’ diyerek böyle bir şeyin gerçekleşeceği yönünde sinyaller verilmişti.)

Türkçe Altyazılı Fragman


[irp posts=”280″ name=”Game of Thrones 7. Sezon 7. Bölüm Senaryosu (Sezon Finali)”]
Game of Thrones‘in 7. sezonunun 6. bölümünde yaşananlar özet olarak bu şekilde. Diğer bölümlerde ne olacağını merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazıya 4 yorum yapılmış

 1. Tayfun dedi ki:

  Hadi bi dany jon gelsin valla kaç sezondur bekliyorum yaa

 2. Emre dedi ki:

  oha ohaa ohaaa lan adamın zaten hayvan gbi ordusu var. Bide ejderhası mı olacak ? Off nasıl beklicez bir hafta ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir