Game of Thrones 7. Sezon 6. Bölüm Fragmanı Yayınlandı!

Beşinci bölümüyle seyircilerini meraklı bir bekleyişte bırakan Game of Thrones, yeni bölümün fragmanını yayınladı. Önceki bölümlere ait sadece 30 saniyelik teaser vermek ile yetinen GoT, sezon finali yaklaştıkça seyircilerin meraklarını körüklemek amacıyla ilk kez bir dakikalık bir fragman ile ortaya çıktı. Hem de yeni fragman beşini bölümün hemen ardından verildi.

Beşinci bölümde Tormund, Mormont, Gendry, Hound, Beric ve yabani ordusunu arkasına alan Jon Snow duvarın ötesine geçmiş ve Cercei’nin desteğini almak amacıyla canlı bir akgezen yakalamaya karar vermişti.

Yeni bölümde ise topladığı imba ekibi ile duvarı geçen Jon Snow akgezenler ile karşı karşıya kalıyor. Fragmanın 40. saniyelerine baktığımızda ise ekibin Akgezenlerden kaçtığını ve Gece Kralı tarafından kovalandığını görüyoruz. Hafif bir spoiler olarak şunu da eklersek video da dikkatli baktığınızda Snow ve ekibinin etrafı kayalıklar ile çevrili sert bir buz kütlesi üzerinde koştuğunu görüyorsunuz. Yani donmuş bir göl üzerinde mahsur kalıyorlar. Bu olayın yaşanılacağı hatta nasıl kurtulacakları dahil 5 ay önce sızdırılan senaryo ile aylar öncesinden açıklanmıştı. Spoiler olduğu için buraya girmiyorun ancak buradaki bağlantı üzerinden altıncı bölümde olanları okuyabilirsiniz. Ancak uyaralım ağır spoiler içeriyor.

Bir diğer husus ise beşinci bölümde Arya’nın bulduğu mektup ile ilgili. Herkesin merak ettiği soru şu, mektup ile sansa arasında ki bağlantı ne ? İlk sezonları yeni izlemiş olanlar hemen hatırlayacaklardır. Lannisterlar tarafından Sansaya zorla yazdırılan ve abisi Rob Stark’a gönderilen bir zarf vardı. Bu zarfta Lannisterlar Sansa’nın ağzından Ned Starka hain diyorlardı.

İşte Serçe parmak bu mektubu kullanarak Arya ile Sansa’nın arasını açmaya çalışıyor. Fragman’da görüldüğü üzere gerçeklerden bihaber olan Arya ise Sansa’nın üzerine gidiyor.

Gelecek bölümde gerçekleşecek olan olaylar aşağı yukarı bu şekilde. En azından yayınlanan fragmandan biz bunu çıkartıyoruz. Sızdırılan senaryo aslında yaşanacak her şeyi anlatıyor ancak Spoiler vermek istemediğimiz için hiç oraya girmiyorum. Bakalım Snow ve onları kovalayan koca bir akgezen ordusundan canlı bir akgezen yakalayarak kurtulabilecekler mi ? Arya ve Sansa kendilerine oynanan oyunu görüp Serçe Parmağın tuzağından kaçabilecekler mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir