Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm Senaryosu

Reddit kullanıcısı “awayforthelats” tarafından sızdırılan ve dizinin oyuncularından Nathalie Emmanuel tarafından atılan bir tweet ile doğruluğu kabul edilen senaryoya göre dizinin beşinci bölümünde aşağıda anlatılan olaylar gerçekleşecek.

  • Önceki bölümlerde Jorah ile karşılaşan ve gri pul hastalığını tedavi eden Sam bu bölümde Gilly ile birlikte Old Town’dan ayrılacak ve Winterfell’a doğru yola koyulacak.
  • Jorah ise Old Townda tedavi olduktan sonra Dragonestone’ye gelecek ve dördüncü bölümde Lannister ordularının yarısını yok eden Daenerys ile tekrar bir araya gelecek.
  • Jon Snow Bran ve Arya’nın Winterfell’e ulaştığı haberini içeren bir kuzgun alacak.
  • Jon Snow, Jorah ve Gendry (Gendry’nin olaya nasıl dahil olduğu belirsiz) Duvara doğru yola koyulacak. Daenerys’e ve Westeros’un diğer lordlarına akgezenlerin varlığını ispatlamak için Duvarın kuzeyinde canlı bir akgezen yakalamaya çalışacak.
  • Dördüncü bölümde ejder ateşi ile ızgara olmaktan son anda kurtulan Jamie, Bronn ile birlikte gizlice Tyrion ve Davos ile buluşacak. Tyrion kardeşini uyaracak ve Dany’e karşı kazanamayacaklarını, Cercei’nin teslim olursa hayatlarının bağışlanacağını anlatacak ve teslim olmasını isteyecek, ancak Jamie bu teklifi kabul etmeyecek

[irp posts=”249″ name=”Game of Thrones 7. Sezon 6. Bölüm Senaryosu”]

Ayrıca beşini bölüme ait fragmanı buradan altyazılı olarak izleyebilirsiniz.( Not: Tyrion’a bi haller oluyor)


Game of Thrones‘in 7. sezonunun 5. bölümünde yaşananlar özet olarak bu şekilde. Diğer bölümlerde ne olacağını merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir