Galaxy S9 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S9’unuz donma sorunu ve tepkisiz bir ekranla karşı karşıya mı kaldınız. Sorunu düzeltmek için sıfırlamayı deneyebilirsiniz. ancak hangi sıfırlama seçeneğinin nasıl ve neden yapılacağı sizin için önemlidir. Belki satmadan önce Galaxy S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak istersiniz veya telefonunuz yanıt vermediğinde sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı öğrenin.

Galaxy S9 Nasıl Sıfırlanır?

Telefon donma, arıza veya başka şekillerde yanıt vermeyi durdurduysa sizi yumuşak bir sıfırlama seçeneği yeterli olacaktır. Yumuşak sıfırlama telefonun gücünü kesmektir. Kısaca; bataryayı çıkartırsınız ve tekrar takarsınız. Ama Gaalxy S9’un bataryası çıkmıyor.

S9 Yumuşak Sıfırlama Nasıl Yapılır?

 • Ses Kısma ve Güç düğmelerine 10 sn boyunca basılı tutun. Telefonunuz bir titreşim veya kapandığında ellerinizi tuşlrdan çekebilirsiniz.
 • S9 tamamen yeniden başlatılana kadar bekleyin. Gerekirse tekrar oturum açın ve telefonun doğru çalışığ çalışmadığını kontrol edin. S9 sorunuzu eğer bir uygulamadan ötürü kaynaklandıysa son yüklediğiniz uygulamayı silin.

Galaxy S9 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Sab’t sıfırlama telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürür. İlk aldığınızda telefonun bulunduğu durumdur fabrika ayarlarına döndürme işlemi. Sabit sıfırlama nadir durumlarda gereklidir. Ciddi yazılım sorunları veya veri bozulması nedeniyle fabrika ayarlarına sıfırlama gereklidir. Başka bir nedende telefonu satmak için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gereklidir.

Bu gibi nedenlerle karşı karşıya kalırsanız Yumuşak Sıfırlama yerine Fabrika Ayarlarına Sıfırlama gereklidir.

Fabrika Sıfırlama Koruması

S9’unuzu satmak için sıfırlama yapmak istiyorsanız ilk önce Google hesabınızın telefonundan bağlantısını kesmelidir. Fabrika sıfırlama koruması hırsızların telefonunuzu kullanmasını önlemek için tasarlanmıştır ve fabrika ayarların sıfırlama işleminden sonra bile Google hesap bilgilerinizi girdikten sonra tüm bilgileriniz senkronize edildiyse geri gelecektir.

Bu korumayi kaldirmak için;

Ayarlar –) Bulut ve Hesaplar –) Hesaplar –) Google ve ardından Google hesabını kaldırın.

Bu işlem Google hesabınızın telefon bağlantısını kesecek ve başka birinin telefonda sizin bilgilerinizi yönetmesini engelleyecektir.

Galaxy S9 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

 1. Ayarlar uygulamasını başlatın,
 2. Genel yönetim 
 3. Sıfırla 
 4. Fabrika ayarlarına sıfırla 
 5. SIFIRLA 
 6. TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun.
 7. Fabrika verilerine sıfırlamadan önce, cihazda kayıtlı olan tüm önemli verilerin yedeklerini almayı unutmayın.

Yanıt Vermeyen Bir Galaxy S9 Nasıl Sıfırlanır

Eğer Samsung Galaxy S9 telefonunuz donmuşsa ve yanıt vermek içi önyükleme yapamıyorsanız şu adımları izleyerek s9’u fabrika ayarlarına sıfırlayın.

 1. S9’unuzdaki Ses Artırma ve Bixby tuşlarına aynı ana basın ve bunlara basılı tutarken Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Artık üç düğmeye beraber basıyorsanız telefonunuzda android resmi görünene kadar basılı tutun.
 2. Android lofosunu gördükten sonra tuşlardan elinizi çekin.
 3. Telefonda şimdi bir güncelleme ekranı görünecektir. Android kurtarma menüsüne gelen kadar bekle bu bir kaç dakika alabilir. Gelen menüyü Ses Açma ve Ses Azaltma tuşları ile yukarı-aşağı hareket ettirebilirsiniz. Ve Güç düğmesini kullanarak seçimi yapabilirsiniz.
 4. Menüde verileri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın. Bu seçeneğe geldiğiniz zaman seçmek için Güç düğmesini kullanın. Bu işlemi yaptıktan sonra geri alamazsınız. Emin olup olmadığınıza göre size Evet’mi Hayır’mı seçin. Evet’i seçtikten sonra fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Bu yazıya yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir